kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Hagibor: Půvabné byty a moderní kanceláře na exkluzivní pražské adrese

Hagibor: Půvabné byty a moderní kanceláře na exkluzivní pražské adrese

Zdroj/foto: CRESTYL
U východního cípu Vinohrad, v těsné blízkosti stanice metra Želivského, vzniká působivá multifunkční čtvrť Hagibor, která nabídne osvědčený mix rezidenčních a kancelářských zón. Bonusem ke skvělé lokalitě, perfektně promyšleným dispozicím bytů i kanceláří a provedení ve vysokém standardu jsou obří plochy zeleně v okolí.

Lokalita Hagibor na rozhraní Vinohrad, Žižkova a Strašnic je zcela unikátní praktickým napojením na pulzující centrum města, zároveň však vyniká klidem a v hlavním městě nevídaným množstvím zeleně. Nyní v této dosud zanedbávané, nicméně mimořádně lukrativní lokalitě vyrůstá multifunkční projekt, jehož podoba se zrodila v předních architektonických studiích Bogle Architects a lan Bryan Architects. 

Zdroj/foto: CRESTYL

Pěší bulvár  

Projekt tvoří pět rezidenčních domů situovaných v nejklidnější místech Hagiboru a půltucet kancelářských budov, které efektivně odstíní hluk z nedaleké Vinohradské třídy. První etapa administrativní části zahrnuje dvě budovy, jenž budoucím nájemcům nabídnou dohromady 31 000 metrů čtverečních plochy. Z toho téměř třetinu obsadí mediální dům Czech News Center, který sem přesouvá své sídlo z Holešovic. Ústřední tepnou celého komplexu bude centrální pěší bulvár s obchody, restauracemi a rozmanitými službami, který povede napříč celou čtvrtí od východu z metra Želivského až na nové náměstí. Autorem podoby venkovních částí projektu Hagibor je světoznámý krajinářský architekt Michel Desvigne. Tento francouzský odborník se specializuje na rozsáhlé veřejné prostory, které v tomto případě tvoří čtvrtinu celého území. Velkou pozornost věnoval zejména citlivému zakomponování projektu do okolí včetně logické návaznosti na Vinohradskou třídu. 

Zdroj/foto: CRESTYL

Kanceláře budoucnosti 

Hagibor byl navržen s ohledem na aktuální situaci i současné trendy na trhu kancelářských prostor. Kanceláře se ze strohých míst na vykonávání mechanické práce proměňují v příjemné prostory obklopené zelení, určené pro kooperaci, komunikaci a vzájemnou inspiraci – a přesně taková je koncepce tohoto projektu. Samozřejmostí je kvalitní prosvětlení, vynikající akustika nebo správná cirkulace vzduchu v budovách. Výjimečné architektonické řešení s nevšedními terasovitými střechami nebo velkolepá lobby s recepcemi v Praze nemají obdoby.

Zdroj/foto: CRESTYL

Od tvůrce projektu DOCK

Developerem Hagiboru je společnost CRESTYL, osvědčený tvůrce rezidenčních, kancelářských i obchodních víceúčelových projektů, které se propojují v jeden perfektně fungující živý organismus. Stejně jako projekt DOCK, kde CRESTYL přeměnil chátrající libeňský přístav v prestižní bydlení a sídlo mnoha firem, také Hagibor vzniká podle motta developera „Dobré lokality měníme ve skvělé adresy“.

Autor: Libor Strnad

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky