kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » ICP Group dokončila dva rezidenční projekty na Floridě za více než miliardu korun

ICP Group dokončila dva rezidenční projekty na Floridě za více než miliardu korun

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti ICP Group
Česká skupina ICP i v náročných časech covidu dostavěla rezidenční projekty Solera v Palm Beach Gardens a Seaward Landing na ostrovech Florida Keys. Během května proběhne slavnostní otevření Solery, Seaward Landing je už od ledna v provozu. Zájem o nadstandardní bydlení na Floridě v poslední době posiluje migrace ze severu USA, zejména z New Yorku. Skupina se proto rozhodla budovy dlouhodobě držet.

Do projektu Solera za více než 860 milionů korun vstoupila skupina ICP na jaře 2020 ve spolupráci s americkým partnerem, developerskou společností Eastwind Development. Česká ICP zde drží celkově 80% podíl. Projekt Seaward Landing za čtvrt miliardy korun vlastní ICP spolu se švédskou skupinou INDEX INVEST.

„Už rok trvající pandemie ovlivnila fungování lidí a podniků v USA méně než ve většině Evropy. Stavební práce se tu loni zpomalily jen mírně, jinak projekty běžely dle plánu. Dění v loňském roce navíc zesílilo už existující trend stěhování lidí z velkých měst na východním pobřeží na Floridu, a zdaleka nejde jen o lidi v důchodovém věku. Zájem o kvalitní bydlení – vlastnické i nájemní – v dobrých oblastech je tu enormní. Během dvou měsíců se pronajaly dvě třetiny domů na Florida Keys a do května věříme, že pronajmeme všechny. Reálná výše nájemného je přitom lepší, než jsme si v roce 2018 projektovali,“ popisuje majitel skupiny ICP Ondřej David. Ekonomicky díky tomu dává smysl jak jednorázový prodej, tak dlouhodobá držba s příjmy z pronájmu.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti ICP Group

Rezidenční komplex Solera kombinuje 136 nadstandardních bytových jednotek od 65 do 112 m2s komerčními a společenskými prostory, včetně restaurací a bazénu. Samotné Palm Beach Gardens je 50tisícové město v blízkosti Miami, které je někdy přezdíváno „Hlavní město golfu“ díky zde sídlící centrále PGA a dvanácti hřištím, na nichž se hrály a hrají nejprestižnější turnaje.

ICP v USA investuje již od roku 2018, kdy za více než půl miliardy korun (s úvěrem od JP Morgan Chase) koupila již fungující kancelářskou budovu Belcan Property ve West Palm Beach. Dalším projektem, který je nyní ve výstavbě, je Seaward Landing na jižním souostroví Florida Keys. Jde o výstavbu vícegeneračních domků s 45 jednotkami, které budou po obsazení nájemníky prodány jako výnosová investice. Seaward Landing je společný projekt ICP a INDEX Invest, do nějž společně vložili více než 270 milionů korun.

Seaward Landing je komplex 45 vícegeneračních domků v jižní části Florida Keys. Společný projekt ICP a INDEX Invest byl zkolaudován v lednu letošního roku a většina jednotek je již pronajata.

Autor: Roberto Klaus

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky