kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Promotion » Imma Garden Villas – Prémiové rodinné vily ze dřeva

Imma Garden Villas – Prémiové rodinné vily ze dřeva

Foto: Imma

Chytrý domov, který bude energeticky soběstačný a ekologický. Takový je projekt Imma Garden Villas, který roste v Předboji u Prahy. Na nové majitele čeká jedenáct velkorysých rodinných domů ze dřeva se všemi výhodami, které k dřevostavbám patří.

V Předboji u Prahy se potkává historie s moderností. Jednou z nejstarších obcí ve středních Čechách vedla ve středověku stará obchodní cesta z Prahy na sever do Německa. Teď tady roste nový vilový projekt složený z jedenácti dřevostaveb, které budou napěchované moderními technologiemi. Budou to domy, které se postarají nejen o své obyvatele, ale i o sebe.

Rostou v ulici Na ladech na severním okraji obce s výhledem na Říp. Jde o jeden z posledních projektů v této lokalitě, protože s ohledem na kapacitu infrastruktury se zde další rozvoj nechystá. S technologiemi se obyvatelé potkají už u vstupních dveří. Stačí přiložit prst na čtečku otisků a dveře je pustí samy dovnitř. Pokud přijede kurýr s balíčkem v okamžiku, kdy nebude nikdo doma, mohou mu obyvatelé na dálku otevřít branku jedním kliknutím na mobilním telefonu. Zároveň díky instalovaným kamerám uvidí, co se u domu děje.

Foto: Imma

V záplavě světla

Všechny vily v projektu Imma Garden Villas budou mít dispozici 6+kk. Architekti mysleli na to, aby obyvatelé měli vždy dostatek světla, což zajistí hliníková okna a portály s výškou 2,5 metru včetně bezrámových skleněných rohů. Interiéry ozdobí prémiové materiály, ať už jde o dva a půl metru vysoké dveře z řady Premium od společnosti Hanák, nebo třívrstvé dubové podlahy a schodiště od firmy Valen&Masar. První nadzemní podlaží bude zdobit velkoformátová dlažba od Italgraniti. Jako bonus nabízí developer ve spolupráci ze společnosti Hanák nábytek v Čestlicích voucher v hodnotě 500 tisíc korun na návrh interiéru a vybavení domu nábytkem na míru.

Výhodou dřevostaveb není jen rychlost, s jakou je lze postavit, ale také vysoká energetická účinnost. Dosáhnou oproti betonovým stavbám stejných technických parametrů už při použití menší tloušťky stěn, čímž klesají náklady na výstavbu. Navíc se ušetří zhruba jedna desetina plochy, což už vydá za jeden menší pokoj.

Foto: Imma

Energetická soběstačnost

Také rodinné domy v Předboji budou už v základnu splňovat třídu energetické šetrností A. Vytápět i chladit je budou tepelná čerpadla Viessmann spolu s podlahovým topením. Vše bude řídit inteligentní systém regulace od značky Loxone. Kvalitu ovzduší ve všech obytných místnostech budou hlídat senzory. Samozřejmostí bude rekuperace vzduchu včetně zónového větrání. Všechny technologie se dokážou přizpůsobit konkrétním potřebám a zvykům každého obyvatele.

Střechy budou připraveny pro osazení fotovoltaickými panely. Vlastní instalaci už developer nechává na budoucích vlastnících. Důvod je prostý, na pořízení solární elektrárny budou moci využít dotace z programu Nová zelená úsporám. S elektrárnou bude dům prakticky energeticky nezávislý, a část roku dokonce může přebytečnou energii dodávat do sítě.

Jeden dům, čtyřicet stromů

Developer přikládá velkou důležitost minimalizaci celkového vlivu samotné výstavby na okolí a životní prostředí. Proto v rámci spolupráce s iniciativou Sázíme Česko za každý dům vysází zhruba 40 stromů, což odpovídá množství dřeva použitého při jeho výstavbě. Jakmile budou stromy za nový domov vysázeny, obdrží vlastníci domů e-mail s GPS souřadnicemi jejich umístění.

Do centra Prahy se lze z Předboje dostat za dvacet minut autem. V úvahu přichází také cesta vlakem nebo autobusem. Jen pár minut je to do sousedních Neratovic. Občanská vybavenost, která si nezadá s velkým městem, se nachází ve vzdálenosti v řádech minut. Milovníci golfu ocení i blízký rezort Yard Golf, ke kterému dojdou pěšky za pět minut. Na návrhu a výsadbě okolní zeleně spolupracuje developer s nedalekým zahradnictvím v Líbeznici.

Dokončení prvních šesti rodinných domů je plánováno na konec roku 2023, druhá etapa stavby zbývajících pěti vil skončí na jaře 2024.

Připravil: Jiří Studený

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
NABÍDKA NEMOVITOSTÍ
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky