kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Komerční nemovitosti: ČMN rozšiřuje své portfolio o tři kancelářské budovy

Komerční nemovitosti: ČMN rozšiřuje své portfolio o tři kancelářské budovy

Zdroj/foto: Se souhlasem skupiny ČMN
Jaké jsou novinky v oblasti komerčních nemovitostí?

River City se zaplňuje

Nedávno dokončené kancelářské budovy Mississippi House a Missouri Park v kampusu River City Prague v pražském Karlíně se rychle zaplňují. Podle správce CA Immo jsou volné už jen asi dvě pětiny prostor, z nichž velká část je navíc předběžně rezervovaná. Naposledy společnost uzavřela smlouvy se dvěma nájemci: společností Pure Storage, rozšiřující nájemní prostory v areálu o 3,2 tisíce metrů čtverečních, a společností Novo Nordisk, která se do Karlína nově stěhuje.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti CA Immo

Výstavba hal roste, ale nestačí

Celková plocha moderních průmyslových a skladových prostor určených k pronájmu podle údajů sdružení Industrial Research Forum v Česku vzrostla ve třetím čtvrtletí 2021 na 9,49 milionu metrů čtverečních. Dokončeno bylo letos celkem 176 tisíc metrů nových kapacit ve dvanácti parcích. Ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku se jedná o šestnáctiprocentní nárůst, mezičtvrtletně se dokončilo dokonce o 68 procent více ploch. Ani to ale poptávce nestačí: v době dokončení bylo přes 90 procent projektů již předpronajato.

ČMN rozšiřuje své portfolio o tři kancelářské budovy

Českomoravská Nemovitostní rozšiřuje své portfolio o tři nemovitosti v pražském Karlíně v transakci, jejíž výše přesáhla dvě miliardy korun. Kupuje kancelářské budovy Zirkon, Apeiron (Rubín) a CORSO Karlín stojící přímo u metra Křižíkova od londýnské společnosti Revetas Capital. Transakci financovala Raiffeisenbank. Realitní skupina ČMN tak i nadále zůstává výhradně v segmentu kancelářských nemovitostí.

Zdroj/foto: Se souhlasem skupiny ČMN

Pět týmů architektů navrhne budoucí podobu usedlosti Cibulka

Po intenzivní diskuzi odborné poroty složené z expertů na architekturu, krajinu, zdravotnictví a sociální péči bylo ze 48 přihlášených týmů architektů vybráno pět, které se pustí do plánování nové podoby usedlosti Cibulka. Tu detailně rozpracují podle zadání, které konkrétně definuje budoucí využití celého areálu, za nímž stojí Nadace rodiny Vlčkových. Výsledná pětice uvedená v abecedním pořadí sestává z těchto studií: A1 Architects ve spolupráci s AED project, Atelier KAVA, ORA, OV Architekti a Petr Hájek Architekti. Vítězný projekt by měl být známý nejpozději během února 2022.

Autor: Jan Němec

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky