kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Komerční nemovitosti: Contera rozšíří Novou Karolinu

Komerční nemovitosti: Contera rozšíří Novou Karolinu

Organica
Foto: Contera
Jaké novinky se udály v oblasti komerčních nemovitostí?

Stavební zákon jde k ledu

Nová legislativa, která měla zásadně změnit systém stavebních úřadů v Česku, se zpozdí. Vláda na začátku února odsouhlasila odklad účinnosti nového stavebního zákona. Novou verzi slibuje nový ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš předložit do konce prvního pololetí letošního roku. Hlavní změna, se kterou se počítá, je zrušení nové struktury úřadů. Neměl by tak vzniknout nový stavební superúřad se sídlem v Ostravě a krajskými pobočkami.

Contera rozšíří Novou Karolinu

Administrativní budovu Organica, která vznikne v ostravské čtvrti Nová Karolina, začala v lednu stavět developerská společnost Contera. Kancelářské centrum s více než 23 tisíci metry čtverečními nových kancelářských prostor plánuje dokončit v druhé polovině příštího roku. Největším nájemcem bude dodavatel informačních technologií TietoEVRY. Celková investice má přesáhnout miliardu korun. Organica je prvním kancelářským projektem společnosti Contera, která se dosud zabývala výstavbou průmyslových areálů.

Foto: Contera

CPI vydává „zelené“ dluhopisy

Realitní skupina CPI Property Group emitovala dluhopisy za 700 milionů eur, které jsou vázané na cíl společnosti snížit do roku 2030 intenzitu emisí skleníkových plynů svého nemovitostního portfolia o třicet procent ve srovnání s rokem 2019. Skupina si stanovila dva průběžné cíle. Pokud nebudou na konci roku 2027 splněny, navýší CPI výnos z 1,75 procenta o čtvrt procentního bodu v posledních dvou letech životnosti dluhopisů. Datum splatnosti cenných papírů je 14. ledna 2030.

Foto: CPIPG

Kaufland posiluje v Olomouci

Společnost Kaufland ČR, která v Česku provozuje síť hypermarketů, investovala 1,7 miliardy korun do rozšíření svého distribučního centra v okrajové části Olomouce. Do nového skladu se vejde 23,5 tisíce palet, celková kapacita centra v hanácké metropoli tak stoupla přibližně o třetinu. Kaufland v České republice provozuje dvě distribuční centra, a to v Modleticích u Prahy a Olomouci.

Foto: Archiv

Autor: Jan Němec

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky