kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Komerční nemovitosti: Kotva kulturní památkou a další novinky

Komerční nemovitosti: Kotva kulturní památkou a další novinky

Co nového se odehrává v oblasti komerčních nemovitostí?

Kanaďané koupili palác Diamant

Kanadská finanční skupina BMO Financial Group letos v dubnu akvírovala obchodní a kancelářské centrum Diamant od jejího dosavadního majitele, německého realitního fondu GLL. Nový vlastník byl v rejstříku zapsán na konci března. Podle informací deníku E15 se cena transakce pohybovala mezi osmdesáti a devadesáti miliony eur. Kanaďané nemovitost nacházející se ve spodní části Václavského náměstí vedle paláce Koruna koupili s ročním výnosem kolem čtyři a čtvrt procenta.

Zdroj/foto: Pixabay 

TPG má v Česku sklady

Americká investiční skupina TPG v polovině dubna koupila většinový podíl v portfoliu skladů a výrobních hal tuzemského developera Contera. Celková hodnota transakce dosáhla bezmála dvou a půl miliardy korun a jde o jednu z největších realitních transakcí v oblasti průmyslových nemovitostí v Česku za poslední měsíce. Předmětem obchodu byly průmyslové plochy o výměře sto dvaceti tisíc metrů čtverečních. Mezi nejvýznamnější nájemce nemovitostí patří nábytkářská fi rma Ikea, dodavatel automobilových součástek Magna Automotive nebo e-shop s módou Zoot.

Penta prodala Waltrovku

Společnost Penta Real Estate prodala jihokorejské firmě Hanwha Investment & Securities soubor pěti kancelářských budov z komplexu Waltrovka v pražských Jinonicích. Cenu účastníci transakce neuvedli, podle informací ČTK by mělo jít o více než 250 milionů eur, tedy asi šest a půl miliardy korun. Po prodeji Florentina jde o druhý největší realitní kontrakt Penty a největší realitní obchod letošního roku v Česku. Penta na prodej budov o celkové ploše osmdesáti tisíc metrů čtverečních vypsala mezinárodní tendr. Kupní smlouvu podepsala společnost GLL patřící Macquarie Group, která spravuje investice jihokorejské společnosti.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Penta

Obce se brání velkoskladu

Německá automobilka Daimler před časem oznámila záměr postavit v Úžici u Prahy centrální sklad pro náhradní díly. Plány však může ohrozit odpor obyvatel okolních obcí, jež proti skladu s plánovanou rozlohou téměř dvou set třiceti tisíc metrů čtverečních protestují prostřednictvím podnětu na ministerstvu životního prostředí. To musí přezkoumat kladné stanovisko udělené při posuzování vlivu na životní prostředí. Projekt tak čekají další průtahy, hala přitom měla být hotová už v příštím roce. Kvůli komplikacím v povolovacím řízení je jasné, že tento termín není reálný. 

Kotva je kulturní památkou

Ministerstvo kultury znovu prohlásilo pražský obchodní dům Kotva za kulturní památku. Odbor památkové péče dospěl ke stejnému závěru jako v předešlém případě, tedy že Kotva splňuje kritéria pro toto prohlášení. Rozhodnutí nabude právní moci, pokud proti němu nikdo nepodá rozklad, což je možné přibližně do měsíce od vydání rozhodnutí. Ministerstvo naopak odmítlo zahájit řízení o prohlášení za kulturní památku v případě bývalého sídla Mezinárodního svazu studentstva v Pařížské ulici. Podnět byl vyhodnocen jako nedůvodný.

Zdroj/foto: Pixabay 

Áčko v BB Centru prošlo „faceliftem“

Administrativní budova A v pražském BB Centru se dočkala celkové revitalizace vnějšího pláště i vnitřních prostor. Rekonstrukce budovy s pronajímatelnou plochou bezmála dvaadvaceti tisíc metrů čtverečních přitom probíhala ve spolupráci s jejím výhradním nájemcem, jímž je Moneta Money Bank, která v budově sídlí. Majitelem objektu je společnost Passerinvest Group, která rozvíjí celý areál a průběžně modernizuje jeho objekty tak, aby odpovídaly aktuálním standardům. Celková investice do rekonstrukce Budovy A se vyšplhala na pět set milionů korun. 

Avenir Park čeká revitalizace

Skupina Mint Investments bude letos pokračovat v revitalizaci kancelářského komplexu Avenir Park v pražských Nových Butovicích. Firma koupila administrativní objekt v roce 2017 společně s investiční společností Tristan Capital Partners a už loni do něj investovala přes deset milionů korun. Díky tomu do Avenir Parku vstoupilo šest nových nájemců a nájmy prodloužili či rozšířili také stávající nájemci, jakými jsou ČSOB, Porsche nebo Coloplast. Skupina Mint Investments bude letos v revitalizaci komplexu pokračovat – další investiční náklady dosáhnou téměř dvaceti milionů korun.

Zdroj/foto: Se souhlasem Mint Investments

Autor: Jan Němec

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky