kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Komerční nemovitosti: Usedlost Cibulka pomalu ožívá

Komerční nemovitosti: Usedlost Cibulka pomalu ožívá

Cibulka
Foto: Se svolením rodiny Vlčkových
Jaké novinky se udály v oblasti komerčních nemovitostí?

CPIPG se zbavuje nemovitostí

Realitní společnost CPI Property Group prodala na konci roku část portfolia za zhruba za 700 milionů eur, tedy asi 17,5 miliardy korun. CPIPG se zbavuje například kancelářské budovy, která nyní slouží jako centrála Generali v České republice, či budovy BB Centrum E, kde je pražské sídlo společnosti ČEZ. Novým vlastníkem bude realitní fond z České republiky, jehož název CPIPG neuvádí. Podnik také prodává nákupní centrum Géčko v Českých Budějovicích a dále nemovitosti v Německu, Maďarsku a Itálii.

Foto: CPI Property Group

Stavební zákon v ohrožení

Nová pětikoaliční vláda dodržela avizovaný negativní postoj k novému stavebnímu zákonu, který loni po dlouhém boji prošel po vetu Senátu Parlamentem. Kabinet Petra Fialy na konci minulého roku podpořil návrh skupiny poslanců na roční odklad účinnosti nové stavební legislativy. Během té doby chce koalice zákon zásadně přepracovat. Jednou z hlavních změn má být zrušení záměru na vytvoření stavebního superúřadu.

Pytloun v krizi expandoval

Hotelový trh loni už druhý rok v řadě trpěl úbytkem turismu, někteří z velkých hráčů ale nepříznivou dobu využili k nákupům. Příkladem je česká hotelová síť Pytloun Hotels, která nyní provozuje čtrnáct ubytovacích zařízení po celém Česku. V roce 2021 se její portfolio rozrostlo o čtyřhvězdičkový hotel Kampa Garden ve stejnojmenné pražské čtvrti. Další akvizici síť uskutečnila v Krkonoších, kde koupila menší šestnáctipokojový hotel Union v Harrachově. V nákupech plánuje majitel Lukáš Pytloun pokračovat i letos.

Foto: Kampa Garden

Usedlost Cibulka pomalu ožívá

Část usedlosti Cibulka v pražských Košířích, která desítky let chátrala, se pro veřejnost nastálo otevře už v průběhu roku 2023. První bude zrekonstruovaný původní klasicistní domek zahradníka v těsné blízkosti veřejného parku. Bude v něm kavárna a dočasně také kancelář Nadace rodiny Vlčkových. Ta se v roce 2026 přestěhuje do hlavní části celého areálu, kde začne fungovat Středisko dětské paliativní péče s lůžkovým hospicem.

Autor: Jan Němec

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky