kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Komerční novinky: Jak je na tom stavební zákon a další

Komerční novinky: Jak je na tom stavební zákon a další

Více skladových prostor a rekordní nebytová výstavba. Jaké jsou další novinky z oblasti komerčních nemovitostí?

PSN koupila Empirii

Třetí nejvyšší budova v Praze změnila na konci června majitele. Budovu City Empiria na pankrácké pláni koupila od realitního fondu Generali společnost PSN podnikatele Václava Skaly. Cenu ani jedna strana transakce nezveřejnila. Letos jde už o druhý obchod mezi Generali a PSN. Na jaře naopak realitní fond koupil od Skaly obchodní dům Kotva v centru Prahy. O prodeji pankrácké výškové budovy se podle serveru E15 jednalo již před dvěma lety, původně byla horkým kandidátem na koupi rakouská skupina S+B Gruppe.

Zdroj/foto: Se souhlasem PSN

Nebytová výstavba na rekordu

Loňský rok přinesl nejen pozitivní zprávy v podobě zvýšené aktivity rezidenčních developerů, velmi dobře si vedlo stavebnictví také v oblasti nebytových budov. Podle čerstvých údajů ČSÚ bylo loni v Česku postaveno přes 1800 nebytových nemovitostí, což je téměř o 13 procent více než v roce 2018. Ze všech projektů zaujaly největší podíl hotely, naopak nejméně se dokončilo administrativních budov. Největší investice byly vynaloženy na stavby pro průmysl a skladování. Z územního hlediska se nebytové budovy stavěly nejvíce v Jihomoravském kraji, kde jich bylo dokončeno 383. Naopak nejméně, 47, jich bylo dokončeno v Libereckém kraji.

Volných hal a skladů přibylo

Podíl volných průmyslových hal a skladů v Česku na konci prvního čtvrtletí meziročně vzrostl o 1,8 procentního bodu na 5,5 procenta. Nejnižší byl v Praze a okolí. Vyplývá to z údajů sdružení poradenských firem Industrial Research Forum. Celkově bylo na trhu k mání 476 tisíc metrů čtverečních moderních průmyslových ploch, které byly připraveny k okamžitému nastěhování. Plocha nově dokončených hal v prvním čtvrtletí meziročně vzrostla o čtvrtinu na 211 tisíc metrů čtverečních. Celkem bylo v prvním čtvrtletí dokončeno 14 nových budov.

Stavební zákon v potížích

Legislativní rada vlády vrátila návrh nového stavebního zákona ministerstvu pro místní rozvoj k dopracování. Ministerstvo chce zákon radě předložit znovu začátkem srpna, tento krok by přitom neměl ohrozit harmonogram schvalování. V září by se měl návrh dostat do Sněmovny, platit by pak měl od jara 2021. Předpokládá se, že účinnost normy bude postupně nabíhat do poloviny roku 2023. Nová legislativa si klade za cíl především urychlit a zjednodušit povolování nové výstavby.

Autor: Jan Němec

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky