kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Promotion » Nemovitostní fond Trikaya investuje do udržitelné rezidenční výstavby

Nemovitostní fond Trikaya investuje do udržitelné rezidenční výstavby

dům
Foto: Trikaya
Investiční fond Trikaya má za sebou nejúspěšnější rok své pětileté historie. Manažeři fondu se loni rozhodli rozšířit investiční portfolio o podíl na rozsáhlém rezidenčním projektu Čtvrť pod Hády v Brně orientovaném na udržitelnost. Tato strategie se ukazuje jako úspěšná. Fond vykazuje za rok 2022 nadprůměrné zhodnocení ve výši 9,06 procenta.

Nemovitosti zůstávají vhodnou investiční příležitostí. Ukazuje to i nemovitostní fond Trikaya, který má za sebou rekordní rok. „Domníváme se, že i v roce 2023 nabídne fond minimálně stejně vysoké zhodnocení jako v roce 2022. Od svého založení dosáhl výnosu 26,5 procenta, průměrné zhodnocení se pohybovalo okolo 6,5 procenta ročně. Abychom investorům zajistili stabilní výnos, rozhodli jsme se v souladu s investiční strategií v následujících letech do fondu zahrnout i aktiva rezidenčního bydlení,“ vysvětluje zakladatel developerské skupiny Trikaya Dalibor Lamka.

Součástí fondu Trikaya se nově stává výrazná část projektu Čtvrť Pod Hády, který je navržen jako environmentálně udržitelný. Jde o rezidenční projekt stejnojmenné developerské skupiny Trikaya v investiční hodnotě přes 4 miliardy korun. Územní rozhodnutí již bylo vydáno a stavební práce první etapy plánuje developer zahájit ve druhém kvartálu roku 2023.  

Zakladatelé nemovitostního investičního fondu plánují investici v projektu Čtvrť Pod Hády v následujících letech postupně zvyšovat. „Stavba celého projektu bude trvat déle než šest let, díky čemuž se pro investory stává velmi zajímavou investicí – a to z pohledu ochrany prostředků během různých ekonomických cyklů,“ uzavírá finanční ředitel skupiny Trikaya Jan Kolařík. 

O projektu Čtvrť Pod Hády

Jedná se o jeden z největších developerských projektů v Brně náležící skupině Trikaya. Nová zelená obytná čtvrť nabídne přes tisíc nových bytů v bytových domech i viladomech ve strategické lokalitě – brněnské čtvrti Maloměřice a Obřany. 

Projekt bude postaven na moderních technologiích umožňujících udržitelný provoz a úsporné hospodaření s vodou. Je navržený s důrazem na zelená řešení a vzniká v místě zapomenutého brownfieldu, ze kterého přebírá část recyklovatelných materiálů. Stavby budou opatřeny zelenými střechami a fotovoltaickými panely. Nové byty z I. etapy budou připraveny k nastěhování v polovině roku 2025. 

O investičním nemovitostním fondu Trikaya

Zakladatelem fondu je developer Trikaya s třináctiletou zkušeností na realitním trhu. Strategií fondu je investovat do komerčních a rezidenčních nemovitostí, které realizuje skupina Trikaya. 

Developerské projekty skupiny jsou navrženy s ohledem na ekonomickou, sociální a environmentální udržitelnost, některé z nich mají i certifikáty BREEAM a LEED. Investoři mohou do projektů investovat prostřednictvím zápůjček, dluhopisů nebo majetkové účasti na společnostech ze skupiny Trikaya. Obhospodařovatelem a administrátorem fondu je investiční společnost CODYA.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
NABÍDKA NEMOVITOSTÍ
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky