kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Nová Waltrovka: Komfortní život v moderní městské čtvrti

Nová Waltrovka: Komfortní život v moderní městské čtvrti

Nová Waltrovka
Foto: Penta Real Estate
Ne náhodou roste ambiciózní projekt společnosti Penta Real Estate v prostoru, který byl už v minulém století synonymem rozvoje, modernizace a technologických inovací. Nová Waltrovka nabídne budoucím obyvatelům vše, co lze od bydlení, kanceláří a komerčních prostor 21. století očekávat, a ještě mnohem víc.

Místo, na kterém Nová Waltrovka vyrůstá, má bohatou historii sahající až do roku 1913. Tehdy byla v Jinonicích dokončena továrna Walter. Původně se zde vyráběly automobily, později se přidala výroba leteckých motorů, které byly po několik desetiletí jejím nejdůležitějším artiklem. Továrna, po druhé světové válce přejmenovaná na Motorlet, svou činnost ukončila v roce 2008. O šest let později začala rozsáhlá revitalizace tohoto prostoru s cílem vytvořit novou, moderní čtvrť s komplexní občanskou vybaveností. V letech 2014–2021 tady společnost Penta Real Estate postavila celkem 74 tisíc metrů čtverečních kancelářských prostor, 700 bytových jednotek a přes 50 rodinných domů. To vše doplněné dvouhektarovým, veřejně přístupným parkem, novým náměstím, restauracemi, obchody a mateřskou školou.

Multifunkční projekt

Nová Waltrovka roste v Radlickém údolí mezi stanicemi metra B Radlická a Jinonice na ploše původního brownfieldu o délce půl kilometru. Navazuje na předchozí výstavbu a posouvá možnosti nové čtvrti ještě o kousek dál. Jde skutečně o multifunkční projekt zahrnující dvě nové kancelářské budovy Metalica a Legatica, hotel od mezinárodního řetězce Deutsche Hospitality, školu, kterou zde plánuje vybudovat městská část, tři etapy rezidenční výstavby čítající více než 500 bytů, nové náměstí, bulvár plný zeleně a rekonstrukci bývalé slévárny.

Nová Waltrovka
Foto: Penta Real Estate

Skvělé místo pro život

Nová čtvrť Prahy 5 bude skutečně výjimečná. Pamatováno je tu nejen na technické a technologické vychytávky, které maximálně usnadní život, ale také na zlepšení kvality života jako takového. Na její obyvatele čekají nové obchody a restaurace, ale zejména dostatek zeleně i kvalitnější životní prostředí.

První etapa výstavby bytových domů H1H2 již byla zahájena a její dokončení je plánováno na čtvrté čtvrtletí 2023. Zahrnuje 78 bytů o dispozicích 1+kk až 5+kk a veškerý potřebný komfort v podobě dvoupodlažních podzemních garáží, sklepních kójí, kočárkáren i oblíbených prostorů pro mytí kol. Druhá etapa výstavby plynule naváže příští rok a třetí by měla začít na přelomu let 2025 a 2026. Dokončení celého areálu je plánováno na rok 2027.

Příjemné prostředí

Kancelářské prostory Nové Waltrovky respektují všechny současné požadavky na pracovní prostředí a umožňují řadu firemních benefitů. Počítají s dostatkem světla a flexibilním prostorem umožňujícím kombinovat uzavřené kanceláře a open space uspořádání. Na střešních terasách vyroste komunitní zahrada, která nabídne kromě jedinečného výhledu také možnost pořádání firemních akcí, jako je grilování nebo společné cvičení pod širým nebem.

V budovách najdete rovněž praktické kolárny se zázemím. A počítá se také s tím, že si stále více lidí bere do práce své mazlíčky, proto je celý prostor navržen jako pet-friendly. Pomyslnou třešničkou na dortu je aplikace Sharry, která umožní nejen pohodlnou orientaci a snazší pohyb po celém areálu, ale zejména dynamické parkování a virtuální obsluhu recepčních systémů. Pokud jde o další technologie, k dispozici budou rovněž nabíječky pro elektromobily nebo chytré lavičky, kde si snadno dobijete mobilní telefon.

Nová Waltrovka
Foto: Penta Real Estate

Zelená pro udržitelnost

Nová Waltrovka má mezi aktuálními projekty Penty specifické místo také proto, že se kromě mezinárodně uznávané certifikace zelených budov LEED Gold může pyšnit i předcertifikací v systému WELL. V rámci výstavby se proto postupuje s maximální citlivostí a šetrností vůči životnímu prostředí. Penta Real Estate plánuje aktivní výsadbu nových stromů či integraci vodních prvků do veřejného prostoru. Omezen bude také tzv. světelný smog, počítá se i s využitím dešťové vody pro splachování WC a údržbu zeleně a s výrobou elektřiny solárními panely na střechách.

Autor: Penta Real Estate

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
NABÍDKA NEMOVITOSTÍ
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky