kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Nová Waltrovka: Digitální technologie a včelí úly na jednom místě

Nová Waltrovka: Digitální technologie a včelí úly na jednom místě

Nová Waltrovka
Foto: Penta Real Estate
Penta Real Estate má za sebou řadu velkých developerských projektů. Ať už jde o Florentinum s Motelem One u Masarykova nádraží, administrativní komplex Churchill, či rezidenci Maison. Nová Waltrovka se ale dosavadním měřítkům vymyká. Podél Radlické třídy vznikne nová svébytná pražská čtvrť nabitá novými technologiemi.

Původní brownfield o sedmnácti hektarech, který se během šesti let proměnil v sedm set bytových jednotek a pět administrativních budov, aktuálně smazal svoji jihovýchodní hranici a rozrůstá se dále podél Radlické magistrály. Z původně velkého projektu se stává projekt svojí velikostí úctyhodný. Představuje půl kilometru nové zástavby od AP Ateliéru Josefa Pleskota, který se táhne podél Radlické až k centrále ČSOB. Na pěti hektarech tu Penta Real Estate postaví dvě administrativní budovy, hotel a více než 500 bytů.

Celé území Waltrovky bude mít kolem roku 2026 dvě části – starou, či lépe řečeno původní, kterou Penta Real Estate dokončila v roce 2019, a novou pod názvem Nová Waltrovka. Je v tom jistý paradox i půvab, protože staré od nového bude dělit pouhých sedm let. Obě části budou patřit urbanisticky i architektonicky k tomu nejlepšímu, co se v Praze za poslední léta postavilo.

Vznikne zde dokonalá moderní městská čtvrť s velkorysým veřejným prostorem včetně parku, na dohled od přírodních dominant, ať už to jsou Dívčí hrady v Radlicích, přírodní rezervace Prokopské údolí, anebo Vidoule nad Jinonicemi. Waltrovka je kousek od centra, její obyvatelé se budou moci rozhodnout mezi dvěma stanicemi metra či autobusovou dopravou, do budoucna možná i tramvají.

Stavba už začala

První fáze Nové Waltrovky je už ve výstavbě. „Aktuálně probíhá zajištění stavební jámy u rezidenčního objektu, během února začne vyrůstat nosná monolitická konstrukce hotelu,“ říká Štěpán Pergler, projektový manažer Nové Waltrovky, a dodává: „ V případě dvou administrativních budov máme téměř hotovou hrubou stavbu druhého podzemí, začínáme s nosnou konstrukcí pro podzemí první.“

Druhá fáze, při které vyroste největší počet bytů (cca 250), plynule naváže. Je hotová architektonická studie, připravuje se projektová dokumentace. Pokud se povolovací proces obejde bez zbytečných komplikací, stavět by se mohlo začít v polovině příštího roku.

U třetí fáze je Štěpán Pergler opatrnější: „U poslední etapy, kterou představuje zástavba území nejblíže k centrále ČSOB, teprve proběhne změna územního plánu. Nerad bych předbíhal, se zahájením stavebních prací však předběžně počítáme na přelomu let 2024 a 2025. Jestliže vše půjde hladce a já tomu věřím, protože Nová Waltrovka je skvělý projekt a městská část i město nás maximálně podporují, bude nová čtvrť hotová do konce roku 2026.“

Nová Waltrovka
Foto: Penta Real Estate

Z ptačí perspektivy

Administrativní budovy Metalica a Legatica o celkové užitné ploše přes 30 tisíc metrů čtverečních, které jsou ve výstavbě, s hotelem opticky navazují na budovy Aviatiky a Dynamiky. „Budou lemovat Radlickou až k centrále ČSOB. Pro rezidenční část Nové Waltrovky vytvářejí vůči rušné Radlické magistrále vizuální i hlukovou bariéru,“ říká Pavel Streblov, ředitel Penty Real Estate pro komerční výstavbu. Budovy vytvoří uliční čáru budoucí městské třídy. „Doprava tu téměř zmizí, objeví se hlavně tramvaje, Radlická výrazně ožije. Proto budou mít budovy uliční parter,“ říká Streblov. Budovy budou mít výlohy na obou stranách.

V podstatě od metra Radlická až ke stanici v Jinonicích vznikne široký bulvár. Urbanistická koncepce silně akcentuje zeleň, tím navazuje na starou Waltrovku, kde Penta Real Estate zdaleka nevyužila limity pro zástavbu dané územním plánem. Dopravní zklidnění na Radlickou třídu ovšem přinese až odvedení dopravy do tunelu Radlické radiály.

Zaměřeno na detail

Špičkové technologie jsou na pražském trhu požadovaným standardem. I tady Penta Real Estate hledá nové možnosti. Zadržování vody, energetický management, využívání energie z odpadního tepla se už Pentě osvědčily v budovách staré Waltrovky či v administrativním komplexu Churchill u hlavního nádraží.

Novým prvkem v Nové Waltrovce bude třeba dynamické parkování. To by mělo optimalizovat vytíženost parkovacích míst. Příjemným překvapením pro návštěvníky bude i zcela atypická recepce, která bude mít charakter kavárny. Recepčního tady ale návštěvník nepotká. Místo něj zde bude velká dotyková obrazovka, kde si zařídí vše potřebné. Pokud bude mít domluvenou schůzku, na vše mu bude stačit obdržený QR kód. Ten ho dovede na správné, předem rezervované parkovací místo nebo s jeho pomocí přivolá výtah.

Pro návštěvníky, kteří k novým technologiím teprve hledají cestu, tu bude k dispozici nikoli recepční, ale kavárník, který bude umět poradit. Protože budeme ve čtvrtině 21. století, dá se čekat, že roznese podstatně více zákusků a kávy, než rozdá rad a informací.

Celkovou charakteristiku objektů dokreslí ještě alespoň dva pohledy: ten první obsáhne to, co příliš vidět není. Robustní páteřní infrastrukturu, protože požadavky na její využití neustále narůstají. Sofistikované aplikace, prostřednictvím kterých si budou moci zařídit nájemníci řadu věcí, a bude se tak optimalizovat chod objektu, budou na špičkové úrovni.

Druhý pohled se vrací k ptačí perspektivě a ukazuje respekt developera ke stále se zvyšujícím požadavkům na ekologičnost projektu. Kromě technologií pro hospodaření s energiemi budou mít oba objekty zelenou střechu s komunitní zahradou. Nečekaným detailem v nich budou včelí úly.

Nová Waltrovka
Foto: Penta Real Estate

Téměř vyřešené otazníky

Administrativní budovy v Nové Waltrovce doplní nové byty. V první fázi jich Penta postaví zhruba osmdesát ve vyšším standardu. Jejich prodej už běží a zájem je mimořádný. Je to dáno především situací na trhu, ale při současných cenách i pověstí Penty. Staví prostě ve výborných lokalitách – a kvalitně.

U Nové Waltrovky se počítá s rozsáhlou občanskou vybaveností, ať už půjde o obchody, služby, restaurace s kavárnami, nebo sportovní hřiště. S městskou částí Penta Real Estate jedná o zřízení školy, kterou by lokalita potřebovala. Že vznikne, je téměř jisté.

Nového života se dočká slévárna ze začátku minulého století. Není sice památkově chráněna, ale Penta Real Estate se ji rozhodla zrekonstruovat a přizpůsobit požadavkům moderní společnosti. Je pojítkem k historii místa, a dává proto lokalitě mimořádný charakter. Vznikne před ní malé náměstí, takže se stane součástí přirozeného centra čtvrti. S největší pravděpodobností v ní bude velká restaurace, možná s vlastním pivovarem. Mezi další nápady patří také komunitní centrum.

Penta Real Estate počítá s dokončením Nové Waltrovky v roce 2026.

Autor: Penta Real Estate

Galerie

Foto: Penta Real Estate

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky