kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Promotion » Nová Zbrojovka mění zažité standardy

Nová Zbrojovka mění zažité standardy

Nová Zbrojovka
Foto: Nová Zbrojovka
Nová Zbrojovka je s 22 hektary nejrozsáhlejším brownfieldem v Brně. Obnova takového areálu má své výhody, ať už je to dobrá poloha, či přitažlivý historický odkaz. Skýtá samozřejmě i četná úskalí – od bourání původní zástavby, čištění a sanaci půdy, až po složitou administrativu a komplikované napojení infrastruktury. Lze ji však také vnímat jako jedinečnou příležitost. Příležitost, jak vytvořit něco naprosto nového a nastavit trhu zrcadlo. A právě to letos začínající výstavba v Nové Zbrojovce dělá.

Úplně jiná liga

Nová Zbrojovka je komplexní projekt, který přetváří slavný brownfield v moderní, soběstačnou ale zároveň propojenou brněnskou čtvrť. Všechny budovy v areálu, nové i rekonstruované, mají ty nejvyšší standardy. Je to ale právě nová výstavba, která naprosto mění atmosféru na trhu s realitami. Všechny nové budovy totiž plní novou EU taxonomii, která definuje ekologicky udržitelné podnikání. Jejich náročnost je až o čtyřicet procent nižší. A v tomto ohledu nebude mít na trhu konkurenci.

Nová Zbrojovka
Foto: Nová Zbrojovka

Když je méně více

Větší zdrojová soběstačnost a udržitelnost jsou cílem celého projektu. Většina budov v Nové Zbrojovce má například kombinaci zelené střechy a fotovoltaických panelů, což významně snižuje odběr těchto zdrojů ze sítě. Zadržená voda slouží k závlaze, ale je také využívána pro technologii chlazení vnitřního vzduchu. Soustava fotovoltaických elektráren zase vyrobí až čtyři megawatt peaky energie. Ztráta je přitom minimální, protože unikátní obálka budovy brání úniku tepla a speciální senzory regulují vnitřní dodávku podle skutečného využití.

Nová Zbrojovka
Foto: Nová Zbrojovka

Díky tomu D4, první budova v Nové Zbrojovce, zcela mění zažité standardy office objektů a posouvá je o úroveň výš. Více se dozvíte v květnovém rozhovoru s Development Directorem Nové Zbrojovky Miroslavem Pekníkem.

Více info na www.novazbrojovka.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky