kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Komerční novinky: Kancelářský boom v Praze a další

Komerční novinky: Kancelářský boom v Praze a další

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti ČMN
Budova Rádia Svobodné Evropy je k mání stejně jako spousta kancelářských prostorů v Praze.

Crestyl zahájí projekt Savarin

Ještě letos chce začít práce na svém velkém projektu v centru Prahy developer Crestyl. Palác Savarin, jehož podobu navrhl architekt Thomas Heatherwick, je umístěn přímo v sousedství pražského Václavského náměstí a skládá se ze čtyř na sebe navazujících částí, z nichž každá bude mít vlastní charakter a způsob využití. Součástí areálu je rekonstrukce historických budov a pasáž propojující ulice Na Příkopě, Jindřišská a Panská. V Savarinu mají sídlit restaurace, obchody a služby, ve vnitrobloku vznikne veřejný prostor s parkem.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Crestyl

Praha zažívá kancelářský boom

V hlavním městě se letos podle analýzy společnosti Cushman & Wakefield vybuduje nejvíce kancelářských objektů za posledních pět let. Nově otevřených budov s kancelářskými prostorami bude do konce roku sedmnáct, z toho v šesti případech jde o rekonstrukce a zbytek tvoří současná výstavba. Mezi největší letošní projekty patří nové sídlo ČSOB, projekt Harfa Office Center, Telehouse nebo Centrum Vinice. Celkem jde o více než dvě stě tisíc metrů čtverečních kanceláří.

Accolade sází na Kojetín

Miliardu korun investuje společnost Accolade do vybudování průmyslového parku na pozemcích v okrajové části Kojetína na Přerovsku, jež dříve sloužily jako usazovací nádrže bývalého cukrovaru. Areál bude mít celkovou rozlohu  65 tisíc metrů čtverečních a jeho výstavba by měla být zahájena do konce příštího roku. Průmyslový areál bude určen pro lehkou výrobu a příjem, skladování a redistribuci zboží do maloobchodní sítě.

Panattoni dokončil nejzelenější sklady

Developer průmyslových a logistických areálů Panattoni česko -slovenské společnosti ViaPharma, která zajišťuje distribuci především pro síť lékáren Dr. Max, dokončila novou halu za více než miliardu korun. Stavba, na jejíž realizaci se podílela i společnost CBRE, byla po dokončení certifikována jako nejzelenější logistická budova v Česku. Budova u středočeského Pavlova s pronajímatelnou plochou 23 tisíc metrů zahrnuje sklad, kanceláře, sociální zázemí i lékárnu.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Panattoni

ČMN koupila Blox

Administrativní budovu Blox v pražských Dejvicích koupil od společnosti CFH za více než dvě miliardy korun realitní holding Českomoravská nemovitostní. Firma nyní spravuje téměř šedesát tisíc metrů čtverečních nemovitostí – ČMN již na začátku roku koupila od realitního magnáta Václava Skaly budovu na Václavském náměstí. V červnu za více než miliardu korun získala kanceláře Crystal v pražských Vinohradech. Její aktiva přesahují pět miliard korun.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti ČMN

Dopravní podnik se spojil s developery

Pražský dopravní podnik se dohodl se společností Nové Holešovice Development náležící developerům Karlín Group a Ungelt Group na založení společného podniku k opravě severního vestibulu stanice metra Nádraží Holešovice. Podnik bude mít formu akciové společnosti se základním kapitálem 10 milionů korun. V tříčlenném představenstvu bude mít dva zástupce soukromý investor a jednoho DPP, v dozorčí radě bude poměr obrácený.

Svobodná Evropa je na prodej

Budova Rádia Svobodná Evropa byla poskytnuta ke koupi. Insolvenční správce americké firmy L88 Investments Prague, které stavba patří a která na sebe vyhlásila insolvenci letos na jaře, již oslovil zájemce, z nichž jeden podle Hospodářských novin za budovu nabídl téměř tři miliardy korun. Společnost se do problémů dostala kvůli soudnímu sporu s developerskou společností CPI o vlastnictví budovy. Na konci května povolil pražský městský soud reorganizaci firmy.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti CPI

Autor: Jan Němec

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky