kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Novinky z oblasti komerčních nemovitostí: Jak si vedou hotely i situace v nákupních centrech

Novinky z oblasti komerčních nemovitostí: Jak si vedou hotely i situace v nákupních centrech

Zdroj/foto: Se souhlasem Passerinvest Group
Co nového se odehrálo na poli komerčních nemovitostí? Pandemie ovlivnila hotelový byznys, reagovala na ni i nákupní centra a logistika je na vzestupu.

Hotely nad propastí

Ubytovací byznys, který loni patřil mezi sektory nejhůře zasažené pandemií, nemají hezké vyhlídky ani na další roky. Podle poradenské společnosti CBRE se nedá očekávat, že by se tržby hotelů v Praze vrátily na předcovidovou úroveň dříve než v roce 2024. Situaci podle analytiků navíc může zkomplikovat dalších více než 1,6 tisíce nových pokojů, o které se do roku 2022 pražský trh rozroste díky dokončení několik projektů odložených z loňska.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti CBRE

Arete dotáhla deal roku

Česká skupina Arete dokončila prodej nemovitostí za 113,2 milionu eur (zhruba 3 miliardy korun) společnosti Cromwell European. Smlouvu obě firmy podepsaly loni v prosinci. Transakce zahrnuje 11 logistických a průmyslových nemovitostí v České republice a na Slovensku. Jeden z největších realitních obchodů na českém trhu v loňském roce podle obou stran proběhl bez zádrhelů i přes komplikace spojené s omezeními kvůli pandemii.

Passerinvest Group prodal Novou Karolinu

Kancelářské budovy Nová Karolina Park v Ostravě změnily majitele. Dosavadní majitel Passerinvest Group jej prodal společnosti RT Torax Group. Hodnotu transakce ani jedna strana nezveřejnila, známé jsou ale budoucí záměry RT Torax Group. Firma chce na přilehlých pozemcích rozšířit areál o mrakodrap, který má být nejvyšší v Česku. Nová Karolina Park byla v majetku Passerinvestu od roku 2012 a disponuje plochou přes 30 tisíc metrů čtverečních.

Zdroj/foto: Se souhlasem Passerinvest Group

E-shopy v nákupních centrech

Dva z pěti Čechů se díky pandemii naučili nakupovat alespoň některé zboží přes internet. Podle průzkumu poradenské firmy CBRE to významně mění podmínky na trhu: už loni díky tomu e-shopy dosáhly rekordních tržeb a na celkovém maloobchodu se podílely 16 procenty. Trendu se ale přizpůsobily i kamenné prodejny. Aby zmírnily dopady poklesu tržeb kvůli zavřeným provozovnám, vytvořily si téměř dvě třetiny prodejců z obchodních center vlastní e-shop.

Coral Office Park získal akreditaci WELL Health-Safety Rating

První tuzemský administrativní park společnosti Portland Trust se nově pyšní akreditací WELL Health-Safety Rating Mezinárodního stavebního institutu WELL (IWBI), jež je udílena na základě ověřených poznatků a garantována třetí stranou. V hodnocení se zaměřuje na provozní zásady, protokoly údržby, zapojení uživatelů budov a nouzové plány k organizaci pracovního prostředí po pandemii covid-19, a to jak ve stávajících podmínkách, tak v budoucnu.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Portland Trust

Realtify posiluje svou pozici mezi českými developery

Český proptech startup Realtify od začátku roku rychle nabírá významné klienty. Platforma kombinuje rozsáhlé datasety z více než 650 zdrojů, a poskytuje tak mimo jiné i ta nejpodrobnější a nejpřesnější data pro důkladný průzkum hodnoty nemovitostí. Analytický nstroj si získal důvěru hned několika předních českých developerů, realitních agentur či stavebních společností, mezi než patří Skanska, Daramis, EBM Group nebo Gartal.

Tesco se zbavuje obchodních domů

Dalších pět obchodních domů v Česku se zřejmě chystá prodat obchodní řetězec Tesco. Nákupní centra v pražském Edenu, kde má firma tuzemskou centrálu, v Chrudimi, Opavě, Karlových Varech a Ostravě vyčlenila do zvláštních společností. To je obvyklý postup před prodejem. Společnost si v Česku plánuje ponechat prodejny potravin, jmenovaných pět velkých center jsou poslední podobné nemovitosti v portfoliu firmy.

Zdroj/foto: Se souhlasem Tesco

Logistika na vrcholu

Míra neobsazenosti skladových a průmyslových areálů v Česku spadla koncem minulého roku na 3,3 procenta, což je nejnižší hodnota v historii. Nabídka průmyslových a skladových prostor se přitom ve druhém pololetí roku 2020 zvýšila o téměř 315 tisíc metrů čtverečních. Celková rozloha industriálních prostor podle společnosti Savills dosáhla 9,11 milionu metrů. Ve výstavbě bylo na konci roku přes 690 tisíc metrů.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Savills

Autor: Jan Němec

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky