kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Novinky z oblasti komerčních nemovitostí: Růst realitních investic i výstavba Port7

Novinky z oblasti komerčních nemovitostí: Růst realitních investic i výstavba Port7

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Skanska
Co nového se událo na poli komerčních nemovitostí?

ČSOB je nejzelenější

Nová centrála finanční skupiny ČSOB v Praze v Radlické získala cenu Best of Realty za udržitelnost, vyhrála také v kategorii nových administrativních center. Stavba s téměř 15 tisíci metry čtverečními kanceláří je energeticky nejšetrnější v Česku, a unikátní je zejména systém termálních vrtů využívaných k přenosu tepla. Budova také téměř splývá s okolím díky sedmi střešním zahradám.

Zdroj/foto: se souhlasem ČSOB

Realitní investice porostou

Bilance akvizic na realitním v trhu by letos měla dosáhnout lepších čísel než loni. Poradenská společnost CBRE odhaduje letošní objem realitních investic na zhruba dvě miliardy eur. V roce 2020 kvůli komplikacím a uzavírkám ekonomiky vzniklým pandemií covidu utratili investoři za komerční nemovitosti jen asi 1,4 miliardy eur. Zhruba na dvojnásobek by loňský objem investic vzrostl při započítání akvizice portfolia bývalých OKD bytů.

Sekyra má souhlas pro jižní Smíchov City

Vedení Prahy 5 souhlasí s jižní částí nové čtvrti Smíchov City, kterou na bývalém nákladovém nádraží na Smíchově staví společnost Sekyra Group. Má zahrnovat ústředí České spořitelny, kancelářské budovy a hotel s obchody. První bytové domy severní části Na Knížecí se začaly stavět loni v září. Celkem má v místě vzniknout 400 tisíc metrů bytových, administrativních, obchodních nebo veřejných ploch.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Sekyra

Skanska odstartovala Port7

Na místě bývalé průmyslové zóny u Trojského mostu v pražských Holešovicích začala výstavba projektu Port7. Developerská společnost Skanska postaví tři administrativní budovy s celkovou plochou 35 tisíc metrů čtverečních kancelářských a maloobchodních prostor. Mezi nimi vznikne piazza s obchody, restauracemi a dalšími službami. Dokončení celého projektu je naplánováno na druhé čtvrtletí 2023.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Skanska

Bezrealitky investuje do realitky

Zdánlivě paradoxní investici uskutečnila v února realitní služba Bezrealitky.cz – koupila podíl v realitní kanceláři, konkrétně v Maximě Reality. Majitel Maximy Vladimír Zuzák přenechal vlastníkovi Bezrealitky.cz Marku Rosenbaumovi poloviční podíl, cenu obě strany nechtějí komentovat. Fungování webu transakce nemá ovlivnit a realitní makléři sem budou mít dále zákaz vstupu.

Hotely se zotaví za tři roky

Pandemie připravila loni pražské hoteliéry více než o čtyři pětiny tržeb. Průměrná obsazenost během roku dosáhla necelých 17 procent. Krizi nemusí přečkat až třetina podnikatelů v hotelnictví, pro jiné to naopak bude příležitost. Podle společnosti Cushman & Wakefield zájem investorů o ubytovací nemovitosti zůstává vysoký, zatím čekají na pokles cen. Samotný byznys hotelů se má na předpandemická čísla dostat až v roce 2024.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Cushman & Wakefield

CPI prodala dluhopisy za miliardy

Realitní skupina CPI Property Group emitovala a prodala dluhopisy za jednu miliardu eur, tedy asi 26 miliard korun. Celková poptávka investorů byla podle společnosti téměř třikrát vyšší. Výnos firma použije k pokrytí obecných potřeb skupiny a ke splacení dříve vydaných dluhopisů v celkové výši přesahující 750 milionů eur (19,5 miliardy korun).

Čtvrtý kvartál bez kanceláří

V závěru loňského roku nepřibyla na pražský trh žádná nová kancelářská budova. Ve čtvrtém čtvrtletí byla dokončena jen rekonstrukce budovy bývalých Elektrických podniků v Praze 7. Letos developeři dostavějí devět kancelářských objektů. Největšími jsou Harfa Business Center B (30,5 tisíce metrů) v Praze 9, komplex Bořislavka (24,3 tisíce metrů) v Praze 6 a Mississippi House (13,4 tisíce metrů) v Praze 8.

Zdroj/foto: Pixabay

Autor: Jan Němec

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky