kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Rezidenční novinky: Hypotéky a investiční byty na vzestupu či vliv Airbnb na ceny podnájmů

Rezidenční novinky: Hypotéky a investiční byty na vzestupu či vliv Airbnb na ceny podnájmů

Zdroj/foto: Pixabay
Jaká je aktuální situace na trhu rezidenčních nemovitostí?

Horizon chystá další etapu v Čimicích

Až na letošní říjen je naplánovaná kolaudace druhé etapy projektu Rezidence Čámovka. Přesto developer Horizon hlásí vyprodání všech 148 jednotek v pěti bytových domech. Prodeje podle ředitele firmy Yishaye Furmana nijak nezpomalila ani epidemie koronaviru a podle harmonogramu mají pokračovat i další fáze projektu v Čimicích. Skupina Horizon tu plánuje postavit dalších zhruba 400 bytových jednotek v 15 budovách.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Horizon

Airbnb spadlo na polovinu

Pandemie a zastavení turismu tvrdě zasáhlo pražský trh krátkodobých pronájmů, nezmizely však úplně. Podle posledních údajů společnosti AirDNA od března do konce loňského roku počet nabízených jednotek klesl o 45 procent na zhruba 6,2 tisíce. Většina z bytů stažených z nabídky se ocitla v nabídce delších nájmů, čímž srazila nájemné v centru metropole zhruba o třetinu.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti AirDNA

Investiční byty na vzestupu

Podíl nových bytů, které lidé kupují jako investici, loni v Praze vzrostl. V některých projektech dosahuje až 40 procent, přestože kvůli opatřením proti šíření koronaviru ubylo kupců ze zahraničí. Roste také podíl institucionálních investorů. Podle developerů ale stále většinu tvoří menší investoři, kteří mají zájem o koupi jedné až tří bytových jednotek. Spíš okrajovou skupinu představují malé firmy.

Zdroj/foto: Pixabay

Hypoteční trh pokračuje v růstu

Český trh s úvěry na bydlení po historicky nejlepším roce 2020 pokračuje v boření rekordů. Letos v lednu zažili hypoteční bankéři podle Hypoindexu nejúspěšnější první měsíc roku za dobu sledování dat. Celkem objem nových půjček na bydlení dosáhl téměř 25 miliard korun. Společně se zdražujícími nemovitostmi roste průměrná výše úvěru. V lednu se přiblížila třímilionové hranici.

Penta představila Novou Waltrovku

Dvěma kancelářskými budovami a rezidenční částí s 400 byty naváže developer Penta Real Estate na Waltrovku v pražských Jinonicích. Projekt s názvem Nová Waltrovka vyroste podél ulice Radlická. Na jeho administrativní část už má Penta stavební povolení a dokončení včetně rezidenční části je plánováno do roku 2026. Firma do projektu investuje zhruba čtyři miliardy korun.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Penta

Povolování bytů se zadrhlo

Navzdory převisu poptávky se v Praze stále nedaří zrychlit tempo schvalování nové výstavby. Loni dokonce klesl počet bytů, k nimž developeři sehnali všechna razítka, a to meziročně o dvě pětiny. Všechna povolení podle ČSÚ získalo celkem 3246 bytů. Odhady developerů i realitních expertů přitom tvrdí, že metropole potřebuje až 10 tisíc nových bytů ročně, aby zvládla příliv obyvatel i obnovu bytového fondu.

Renovace původního panství rodu Schwarzenbergů

Koncem minulého roku dokončila developerská společnost V Invest první etapu projektu Jinonický dvůr, ve které vzniklo 20 moderních rodinných bytů. Nyní developer pracuje na rekonstrukci a obnově Jinonického zámečku, původního sídla knížecího rodu Schwarzenbergů. Ve druhé fázi vznikne 40 sofistikovaných atypických bytů a 6 velkorysých mezonetů. Ubytovací jednotky nabídnou dispozice 1+kk až 5+kk o velikosti od 38 do 131 metrů čtverečních. Součástí budou také komerční prostory.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti V Invest

Autor: Jan Němec

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky