kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Novinky z oblasti rezidenčních nemovitostí: Zelené bydlení i další rekordy v prodeji bytů

Novinky z oblasti rezidenčních nemovitostí: Zelené bydlení i další rekordy v prodeji bytů

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Central Group
Co nového se událo v oblasti rezidenčních nemovitostí? Revitalizace holešovického přístavu pokračuje, JRD propaguje zdravé bydlení a Praha připravuje tendr na byty.

Horizon zabydluje Zahálku

Majitelé 240 nových bytů v projektu Rezidence Zahálka převzali v dubnu od svých nemovitostí klíče. Developer Horizon Holding zároveň pokračuje v budování i prodeji druhé etapy, která čítá na 260 bytů. S výstavbou třetí části projektu s dalšími 330 jednotkami chce začít ještě letos v létě. Po dokončení má projekt Rezidence Zahálka čítat osm stovek bytů v sedmi domech.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Horizon

Central Group rozšiřuje Výhledy Chodovec

Letošní jarní nákupní bytová horečka přiměla Central Group uvést na trh šest nových bytových domů s 200 jednotkami v rámci projektu Výhledy Chodovec. Firma už prodala téměř tři čtvrtiny bytů z první etapy. V druhé fázi jsou na výběr jednotky od 1+kk po 4+kk, ceny začínají na 3,5 milionu korun. Necelá pětistovka nových bytů v 12 domech vyrůstá v Praze na rozhraní Záběhlic a Chodovce, s dokončením se počítá v druhé polovině roku 2023.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Central Group

Opatrnější banky

Zatímco na tržbách rezidenční developeři ekonomickou krizi spojenou s pandemií koronaviru prakticky nepocítili, větší komplikace je nyní čekají při jednání s bankami. Více než polovina stavitelů výstavbu financuje s pomocí úvěru. Z průzkumu společnosti CEE Research vyplynulo, že většina firem z oboru pociťuje větší ostražitost finančních institucí při posuzování úvěru. Nejmenší problémy jsou z tohoto pohledu v Praze, největší v regionech.

JRD chystá přes dva tisíce bytů

Loni dosáhla společnost JRD historicky rekordního obratu přes 1,6 miliardy korun, letos plánuje v expanzi pokračovat. V roce 2021 chce developer zahájit přípravu 2,2 tisíce bytů, z nichž 800 půjde do prodeje v příštích dvou letech. Nejblíže zahájení výstavby jsou projekty Bohdalecké kvarteto a Císařská vinice, už v prodeji je další novinka Vital Kamýk. Další připravované letošní projekty se nachází v Praze 9 a Praze 12.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti JRD

PSN koupila pozemky Transgasu

Developerská společnost PSN převezme lukrativní pozemek na pomezí Vinohrad a Václavského náměstí, konkrétně parcelu Transgasu. Koupila ji od společnosti HB Reavis, a to za 970 milionů korun. Na místě, kde dříve Transgas stával, chce firma postavit rezidenční dům doplněný o kanceláře a obchodní prostory. Vedle toho PSN chystá i další projekty, například přestavbu areálu Kooh-i-noor nebo novostavbu Vila dům Na Vinici.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti PSN

Praha chystá tendr na byty

Veřejnou zakázku na výstavbu dvou bytových domů na jaře vypisuje pražský magistrát. Na Černém Mostě by podle zadání měla vzniknout necelá třicítka bytů, z nichž část bude vyhrazená pro bydlení handicapovaných. Náklady na výstavbu by se měly vejít do 95 milionů korun. Domy by měly být první etapou rozsáhlejší výstavby. Vedení města v dubnu uvedlo, že chce do roku 2030 docílit, aby každý rok vzniklo alespoň 500 nových městských bytů.

JRD vyzývá ke zdravému bydlení

Filozofií developerské společnosti JRD je již od jejích prvopočátků zdravé bydlení a udržitelné stavebnictví. Výzvou za zdravé bydlení se JRD zavazuje k tomu, že do roku 2030 udělá vše pro to, aby se stavělo více domů v pasivním standardu za použití maxima recyklovatelných a recyklovaných materiálů a aby všechny byty a domy měly zdravé vnitřní prostředí. Do výzvy se mohou zapojit všichni, stačí se ztotožnit s myšlenkou a podpořit ji.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti JRD

Prodeje bytů trhly rekord

Stejně jako skončil rok 2020, začíná na trhu s novými byty v Praze i letošek. Zájem o nové bydlení, který prudce vzrostl na konci loňského roku, byl dokonce v prvním kvartálu 2021 ještě vyšší. Developeři prodali na 2,1 tisíce nových bytů, což je nejvyšší číslo za deset let, kdy tyto statistiky společnosti Central Group, Trigema a Skanska Reality sledují. Růst poptávky odpovídá i zdražování: metr čtvereční vyšel letos v prvním čtvrtletí na více než 112 tisíc korun, což je o čtyři procenta více než na konci minulého roku.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Central Group

Daramis pokračuje v Holešovicích

Revitalizace pražského holešovického přístavu vstupuje do další fáze. V dubnu 2021 byla zahájena výstavba 3. etapy unikátního architektonického projektu Prague Marina, a to Prague Marina Nova. Za projektem, jehož dokončení je plánováno v roce 2023, stojí developeři Lighthouse Group a Daramis. Nová část Prague Marina Nova je charakteristická svou členitostí a atypicky řešenou desetipodlažní věží. Objekt nabízí nadprůměrně prostorné byty od velikosti 1+kk až po exkluzivní penthousy v horních  podlažích. Zvláštní kategorií bytů jsou takzvané duplexy v přízemí budovy.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Daramis

Autor: Jan Němec

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky