kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Očima developera: Po prémiovém bydlení je hlad

Očima developera: Po prémiovém bydlení je hlad

dům
Foto: Unsplash
S rostoucími cenami bytů roste i poptávka. Stoupají ceny materiálů, inflace i mzdové náklady, ale novostaveb je stále nedostatek. Současně s tím se zvyšují i nároky kupujících.

Na trhu s nemovitostmi platí zdánlivě nelogická přímá úměra. Čím jsou byty dražší, tím větší je o ně zájem. Jednoduše proto, že jich nikdy není dost. Změnu v budoucnu očekávat nelze. Ještě specifičtější je situace v segmentu prémiového bydlení. Velkometrážních luxusních bytů na dobré adrese je kriticky málo a mnohdy je o ně větší boj než o byty v paneláku před rekonstrukcí.

K poklesu cen nedojde

Loňský růst cen bytů byl rekordní. Mnozí ekonomové prorokovali jeho zpomalení, někteří dokonce pokles cen. První měsíce tohoto roku jim za pravdu nedávají. A to se do cen bytů stále plně nepromítly rostoucí ceny souvisejících komodit. Stále se zvyšují ceny stavebních materiálů, kurz koruny posiluje, konstantní je tlak na vyšší mzdové náklady. Vývoj cen budou ovlivňovat i další faktory, a to včetně těch souvisejících s válečným konfliktem na Ukrajině.

S poptávkou po prémiovém bydlení nezahýbají ani zvyšující se sazby hypoték ovlivněné protiinflační politikou České národní banky. Přestože sazby zřejmě dále porostou, zájem o luxusní bydlení to neovlivní. I tato část realitního trhu byla sice dosud zčásti financována z hypotečních prostředků, ale důvodem byla spíše nízká cena peněz než nedostatek volných vlastních zdrojů kupujících.

Vysoká kvalita má přednost

My si v tuto chvíli ani tak neklademe otázku, jak bude prémiové bydlení v budoucnu financováno, ale ptáme se, co to vlastně aktuálně znamená, jaké jsou požadavky a představy zájemců o byty v nejdražším segmentu. Máme-li si rovnou sami odpovědět a podle toho připravovat projekty, musíme si luxusní bydlení představit ve výjimečné lokalitě, tedy na pozemcích, které jsou extrémně nedostatkové. V jednom takovém projektu mohou být pouze nižší jednotky bytů, protože soukromí a co nejméně sousedů je pro každého ten největší luxus. Zároveň se bavíme o velkometrážních bytech vysoce převyšujících 100 m2, ke kterým náleží neméně velkorysá garážová stání a dostatek zeleně na zahradě, které se dostane stejné péče jako domu samotnému.

Jsme přesvědčeni, že takových bytů je u nás minimum a poptávka po nich bude stále vzrůstat. Zároveň je třeba si uvědomit, že jde o byty pro velmi náročné klienty, kteří dobře vědí, co chtějí, a za své peníze očekávají od developerů stoprocentní servis.

Bez starostí

S tím souvisí i připravenost takových bytů k nastěhování, bez nutnosti jejich dovybavení jinými než osobními věcmi a uměním. Ať už v případě majitelů či nájemníků, protože i zájem o nájemní bydlení má v oblasti luxusních bytů stoupající tendenci. Nároky kupujících se přenášejí na developera, který musí ve spolupráci se špičkovými architekty, designéry i zahradními architekty odvést bezchybnou práci.

Jiří Šalda, majitel společnosti All New Development

Má za sebou pětadvacet let zkušeností s výstavbou a manažerským řízením stavební společnosti. Staví takové byty, ve kterých by chtěl sám bydlet, a proto posouvá jejich kvalitu stále výš. Právě připravuje jeden z nejluxusnějších bytových projektů u nás.

Jiří Šalda
Foto: All New Development

Autor: Jiří Šalda

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
NABÍDKA NEMOVITOSTÍ
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky