kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Promotion » ORGANICA OSTRAVA

ORGANICA OSTRAVA

Zdroj: EXX

Investor: Contera

Architekt: Schindler Seko Architects

Interiér a osvětlení: EXX

Jednoduchost, čistota, příroda, symbióza.

To jsou charakteristiky, kterými by se dala popsat právě dokončená stavba, která dotváří nové centrum Ostravy. Do něj patří také obchodně administrativní centrum Nová Karolina, starší soubor budov Trojhalí a univerzitní kampus.

Obchodně administrativní komplex Organica postavila společnost Contera podle návrhu ateliéru Schindler Seko. Většinu budovy zabere sídlo společnosti TietoEVRY, české pobočky dodavatele informačních technologií.

Hlavním dodavatelem interiérů a osvětlení je EXX.

Organické tvary definují nejen tvar samotného objektu, ale propisují se i dovnitř budovy. Stropem se vine světelný had, který vytváří intimní atmosféru v kancelářských prostorách a chodbách. Ty díky tomu nepůsobí ani syrově ani cize.

Break areas jsou dnes už samozřejmou součástí kancelářských prostor. Zde jsou ve tvaru půlkruhu, který je uzavřen čistou a jednoduchou linií kuchyně s krásně osvětlenou pracovní plochou. Designové řešení je teplé a spíše rezidenční, než chladně kancelářské, a to zaměstnanci, kteří od září prostor budou obývat, jistě ocení.

Také zasedací místnosti mají organický tvar, akusticky je oddělují skleněné příčky a vizuálně jsou zcela bez hranic. V případě potřeby jsou od okolí odděleny látkovým stíněním, které prostoru dává měkkost a útulnost.

Zdroj: EXX

Klasickým kancelářím odzvonilo. Smývají se hranice mezi rezidenčním a kancelářským interiérem, mezi prostorem pro práci, jednání a odpočinek. Organica je krásným příkladem, jak tuto symbiózu navodit. Rozhraní definují je jen jemné designové prvky – liniové osvětlení, jiný barevný tón podlahové krytiny a nábytkové dělící prvky. Knihovny jsou současně úložným prostorem a současně dělícími příčkami, které navíc nabízí průhledy do celého prostoru. Kuchyně v break area vzhledově i funkčně plní nejvyšší standard luxusní kuchyně pro rodinný a nabízí zaměstnancům i návštěvám veškerý komfort a zázemí.     

Hlavní meeting rooms mají přísnější tvary, avšak i zde je zachována vzdušnost a díky prosklené fasádě a stěnám smazána hranice mezi tím co je uvnitř a co je venku. Akustické pohledy jsou řešeny truhlářskými lamelami, které kromě funkčnosti mají ve spojení s liniemi osvětlení mají i estetickou roli. 

Měkké tvary střídají čisté linie akcentované lamelami, kterými jsou obloženy stěny objektu a které ve vybraných prostorách nahrazují klasické stropní podhledy. Na stropech jsou přiznané technologie a stěny jsou z pohledového betonu. Sádrokartony, kterých je plná většina standardních kancelářských budov, jsou v objektu použity v minimální míře. Navzdory tomuto stylu, kdy jsou “přiznané” stavební a technologické prvky budovy, interiér nepůsobí syrově ani hrubě, právě naopak. 

Zdroj: EXX

Recepce je dominantou vstupu do budovy, jak jinak… Opět se do ní propisuje kombinace, která charakterizuje celou budovu: čistá linie + organický tvar. I zde nechybí jednotící prvek celého interiéru: dýhované truhlářské lamely, které jako celý interiér vyrobila firma EXX. Je na ně použitá laminovaná dřevotřísková deska tloušky 25mm a šířky 36mm v provedení divoký dub a bílá, vyfrézovaná do přesného tvaru na 5ti osém CNC stroji. Lamely jsou kotveny na závěsnou kovovou konstrukci a při montáži se na místě musely dořezávat podle skutečného stavu, aby přesně navazovaly na skleněnou fasádu budovy. Toto jsou detaily, které žádný software nedokáže vyřešit a musí je odpracovat lidé. Ačkoliv to na první pohled vypadá jednoduše a sériově, tak právě tyto drobnosti dělají ze zakázky náročnou výzvu. EXX se na podobné “špeky” specializuje a do Organiky vyrobil a pečlivě nainstaloval celkem 112 kilometrů lamel.

Přírodní a čistý charakter je uplatněn také v dekorativním osvětlení recepce. Místo křišťálu, který se v poslední době objevuje ve většině vstupních lobby, zde najdeme zase “jen” přírodu, jednoduchost, čistotu a symbiózu. Díky výplni z mumifikovaného mechu svítidla působí také jako akustický prvek.

Zdroj: EXX

Organica: spojení staré a nové Ostravy

Budova je zatím nejnovějším komplexem nového centra města. Nabízí 25 tisíc metrů čtverečních kancelářských prostor a flexibilní retailové prostory v přízemí. Je v dochozí vzdálenosti od historického centra Ostravy a současně nabízí veškerou moderní infrastrukturu. Z interiéru nebo z teras budovy pak můžete vychutnat melancholické výhledy na dominantu staré Ostravy: národní kulturní památku impozantní industriální architektury, Dolní oblast Vítkovice. I ta je ale vlastně ukázkou nové Ostravy. Ostravy, pro kterou dnes už také platí charakteristiky budovy Organica: příroda, jednoduchost, čistota a symbióza.     

Zdroj: EXX

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
NABÍDKA NEMOVITOSTÍ
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky