kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Parková čtvrť: Luxusní bydlení na dosah centra Prahy

Parková čtvrť: Luxusní bydlení na dosah centra Prahy

Parková čtvrť
Foto: Central Group
V severní části zrušeného nákladového nádraží Žižkov v Praze 3 vzniká přeměnou brownfieldu výjimečná rezidenční čtvrť. Vedle luxusních bytů v unikátně architektonicky řešených bytových domech nabídne projekt společnosti Central Group velký park a pěší zónu, řadu obchodů, služeb, restaurací a kaváren i velkou školku. Lokalitě poblíž centra metropole zelená a dynamická Parková čtvrť vdechne nový život.

Parková čtvrť je jedním z nejatraktivnějších současných rezidenčních projektů v Praze a dosud největší projekt společnosti Central Group. Kousek od historického centra vzniká unikátní prostor pro nové bydlení a zároveň i příležitost pro výhodnou investici. Jen pět minut trvá cesta pěšky na metro a za deset minut se budoucí obyvatelé dostanou tramvají na Václavské náměstí. Dopravní dostupnost místa navíc ještě zlepší nová tramvajová trať, která povede středem Parkové čtvrti.

„Aby nová čtvrť skutečně žila, budou v přízemí bytových domů prostory pro obchody, služby, restaurace a kavárny. Součástí nové čtvrti bude také velká mateřská škola se zahradou pro 400 dětí v šestnácti třídách. Celý projekt charakterizuje unikátní moderní architektura a důraz na venkovní prostory s velkým množstvím zeleně,“ říká zakladatel a šéf Central Group Dušan Kunovský.

Dominantou čtvrti bude velký veřejný park o rozloze 1,5 hektaru, který naváže na přilehlé Židovské pece. Lokalitou povede pěší zóna se vzrostlými stromy a vodními plochami pro relaxaci. Bohatá zeleň a mnoho drobných obchodů a služeb v přízemí domů vytvoří živý veřejný prostor.

Jedinečné architektonické řešení

Za jedinečným architektonickým řešením Parkové čtvrti stojí devět předních ateliérů, které vytvořily celkem 21 různých konceptů. Nová rezidenční čtvrť si ale i přes velkou architektonickou rozmanitost zachovává jednotící linii. Tu zajišťuje celková urbanisticko-architektonická koncepce území ve zpracování renomovaného ateliéru Jakuba Ciglera. V projektu byly navrženy polouzavřené městské bloky, které vycházejí z tradice typické pro Vinohrady a Žižkov.

„Hned od začátku přípravy urbanistické studie jsme se s investorem shodli, že velkou pozornost je třeba věnovat práci na hodnotném veřejném prostoru s množstvím zeleně. Díky tomu vznikne na velké ploše v okolí bytových domů designově řešené prostředí z kvalitních materiálů, které bude vytvořeno funkčně i esteticky tak, aby lákalo lidi k trávení volného času venku,“ uvádí hlavní urbanista a architekt Jakub Cigler.

Parková čtvrť
Foto: Central Group

Skvělé místo pro metropolitní život

Žižkov je pulsující lokalitou, která nabízí pestrou občanskou vybavenost s bohatými možnostmi, jak trávit volný čas ve dne i v noci. V okolí je velké množství škol a školek včetně těch mezinárodních, v blízkosti se nachází obchodně-zábavní centrum Atrium Flora s 3D kinem. Příznivci komornějších kulturních prostor si přijdou na své v blízkém artovém kině Aero. Pro relaxaci v přírodě dobře poslouží park Vítkov, Parukářka s několika místy pro venkovní grilování a Židovské pece, které budou s Parkovou čtvrtí propojeny.

Široké možnosti sportovního vyžití nabízí blízké Fitness a Wellness Euforie, Sportovní centrum Olšanka, Tenisové Centrum Olšanská či nedaleký sportovní areál Pražačka s venkovními hřišti a bazény. Milovníci gastronomie ocení množství restaurací, barů a kaváren, které jsou pro Žižkov tak typické. V docházkové vzdálenosti je žižkovská televizní věž s výhledem na celou Prahu, observatoří a restauracemi.

Luxusní byty se zdravou rekuperací

Projekt počítá s architektonicky unikátními a energeticky úspornými bytovými domy se zelenými střechami. Domy budou zčásti obložené kamenem a dalšími designovými prvky. Například fasádu budovy, která bude dotvářet Basilejské náměstí, vhodně ozdobí arkýřová okna. Bytové domy nabídnou velký výběr luxusních bytů s promyšlenými a efektivními dispozicemi 1+kk až 5+kk. Na své si přijdou singles i rodiny s dětmi.

Všechny byty jsou navrženy v luxusním provedení, ve kterém nechybí dřevěné podlahy s podlahovým vytápěním, luxusní designové koupelny, předokenní žaluzie či klimatizace a rekuperace pro zajištění komfortního a zdravého bydlení. Většina bytů má podzemní parkovací stání, sklep a také venkovní prostor – balkon, terasu, lodžii nebo předzahrádku. V projektu se počítá také s přípravou pro nabíječku elektromobilů.

Výstavba začala letos v únoru. První městský blok s byty u Basilejského náměstí bude hotový už v polovině roku 2024, celá čtvrť by mohla být dokončena do deseti let.

„Žižkov je a stále více bude skvělé místo pro život. V této městské čtvrti vidíme obrovský potenciál, proto jsme zde největším investorem a působíme tady ve třech různých lokalitách. Parková čtvrť nabídne nejen luxusní bydlení, ale i skvělou příležitost pro výhodnou investici v Praze,“ doplňuje Kunovský.

Parková čtvrť
Foto: Central Group

Příspěvek na veřejnou infrastrukturu 

Parková čtvrť je největší novou rezidenční čtvrtí v Česku, která vznikne na brownfieldu. Právě Nákladové nádraží Žižkov je prvním velkým brownfieldem, kde magistrát využije novou metodiku příspěvků investorů na veřejnou infrastrukturu. Díky tomu vybere od investorů na území širší oblasti nákladového nádraží Žižkov více než 1,5 miliardy korun v penězích nebo investicích do staveb veřejné infrastruktury.

„Za tři lokality, které Central Group v Praze 3 připravuje, činí náš příspěvek 651 milionů korun. To je jednoznačně nejvíce ze všech investorů v této městské části. Central Group zde také postaví a bezplatně převede do vlastnictví městské části tři velké mateřské školy s celkem šestnácti třídami pro 400 dětí. Vytvoří zde také velké parky a kvalitní veřejný prostor pro relaxaci lidí z nových domů i ze širokého okolí,“ uzavírá Kunovský.

Autor: Central Group

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky