kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Promotion » Parkview: Kancelářská budova roku je ztělesněním úspěchů společnosti Skanska v oblasti udržitelnosti

Parkview: Kancelářská budova roku je ztělesněním úspěchů společnosti Skanska v oblasti udržitelnosti

Parkview
Foto: Tomáš Hejzlar
Kancelářská budova Parkview od společnosti Skanska získala v soutěži Estate Awards titul Komerční office projekt roku 2021 a speciální cenu za udržitelnost a ekologii. Projekt na pražské Pankráci je podle hodnocení LEED druhou nejzelenější kancelářskou budovou na světě postavenou v roce 2020. Parkview díky tomu zosobňuje principy udržitelnosti, na kterých Skanska staví i u dalších projektů.

Devítipodlažní budova Parkview na první pohled zaujme bílou fasádou, půdorysem do U i velkým prosvětleným atriem s plně vzrostlými stromy a zelení. Nájemcům poskytuje 16 000 m2 kanceláří vytvořených s důrazem na uživatelskou přívětivost i zdraví. Budova zajišťuje vysokou kvalitu vzduchu a řadu míst pro relaxaci včetně balkonů a střešní terasy přístupné všem nájemcům.

Parkview
Foto: Tomáš Hejzlar

Nejudržitelnější kancelářská budova

Budova Parkview získala již dříve jako jediná v České republice hned trojici prestižních certifikací. Nejvyšší environmentální ocenění LEED Platinum díky energetické úspornosti, dané kvalitně navrženou fasádou, chladícími trámy nebo výtahy s rekuperací energie. Úspora vody dosahuje dokonce padesát procent. Dále má Parkview certifikaci WELL Core & Shell na úrovni Gold a WELL Health-Safety Rating – certifikaci zaměřenou na vnitřní prostředí budov, jejich provoz a správu z pohledu dopadů na zdraví.

Parkview
Foto: Tomáš Hejzlar

„Ocenění pro nejlepší kancelářský projekt je důkazem toho, že Skanska určuje trendy v oblasti komerčního developmentu v ČR. Velmi si vážíme i speciální ceny za udržitelnost, protože právě tato oblast je pro Skanska mimořádně důležitá. Principy šetrné výstavby uplatňujeme a dodržujeme na všech našich projektech, momentálně je to třeba holešovický Port7 anebo projekt s maximálním důrazem na cirkulární principy projekt Merkuria,“ říká k zisku ocenění Eva Nykodymová, Environmental Health & Safety Manager v jednotce komerčního developmentu Skanska ve střední a východní Evropě.

Parkview
Foto: Tomáš Hejzlar

Chystaná víceúčelová budova Port7 nabídne kvalitní a zdravé kanceláře, ale také řadu restaurací a kaváren na venkovní piazze. Kromě toho zde vznikne i park s promenádou a cyklostezkou podél řeky, hřištěm a přístavištěm pro malé lodě. Díky tomu budou mít nájemníci zázemí k práci venku i aktivnímu trávení volného času s přáteli.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky