kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Penta zahájí přestavbu Nuselského pivovaru

Penta zahájí přestavbu Nuselského pivovaru

Už v druhé polovině příštího roku chce začít investiční skupina Penta s přestavbou areálu bývalého Nuselského pivovaru v Praze. V první fázi by se měly odstranit provizorní stavby na území.

Komplex chátrajících budov Nuselského pivovaru se nachází na křižovatce ulic Křesomyslova, Otakarova a Bělehradská, tedy v blízkosti umístění zastávky plánované trasy metra D a těsně pod zlomem Vinohrad. Předpokládá se, že projekt revitalizace pivovaru výrazně určí směr rezidenčního rozvoje celé oblasti a nastaví její cenový benchmark.

400 nových bytů, kanceláře a retail

Penta před pár dny představila základní hrubé vizualizace projektu, rekonstrukce památkově chráněných budov pivovaru ze 17. století se má zhostit architektonický ateliér CMC Architects v čele s Davidem Chisholmem, novostavby v areálu velkém 32 000 metrů čtverečních dostalo na starost brněnské studio Chybík+Krištof. V Nuselském pivovaru by měly vzniknut na čtyři stovky nových bytů, ale počítá se také s využitím prostoru pro atypické kanceláře a retail, hovoří se i o restauraci s minipivovarem.

Nové náměstí i vzkříšení historické ulice

Odhadované náklady na rekonstrukci kulturní památky i novou výstavbu se odhadují na dvě miliardy korun. Penta chystá v rámci takzvané participace oslovit veřejnost kvůli případným připomínkám. Záměrem je vybudovat v podstatě novou čtvrť, projekt počítá i s revitalizací veřejného prostoru, obnovení historické ulice vedoucí areálem nebo se vznikem nového náměstí. Úprav by se mělo dočkat i koryto kolem protékajícího Botiče. Estate.cz

Autor: Jan Němec

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky