kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Lifestyle » Estate Lifestyle » Manifesto Kulturní pop-up obsadí Masarykovo nádraží

Manifesto Kulturní pop-up obsadí Masarykovo nádraží

Manifesto Kulturní pop-up obsadí Masarykovo nádraží
Foto/zdroj: Se souhlasem Manifesto
Brownfieldu v okolí Masarykova nádraží se dočasně ujme nezisková organizace reSITE. Ta zde ve spolupráci s Aerofilms a řadou partnerů promění pozemek v pop-up market kombinující kulturu a street food.

Projekt s názvem Manifesto je inspirovaný koncepty ze světových metropolí a chystá se otevřít v červnu tohoto roku. Součástí prostoru má být pravidelný kulturní program zahrnující projekce, sety populárních DJs, workshopy a další, ale hlavním tématem Manifesta bude gastronomie ve stylu vysoce kvalitního street food v limitované, sezónně se obměňující nabídce od lokálních dodavatelů. Šéfkuchaři budou koncipovat menu speciálně uzpůsobená pro tento prostor a odlišná od jejich kmenových provozoven.

Cashless revoluce

Projekt bude udržitelně financován z výtěžků z nájmů obchodních prostor umístěných v industriálních kontejnerech, posláním odvážného záměru je oživit dosud mrtvou oblast přiléhající k ulici Na Florenci. Manifesto je situováno na pozemky společnosti Penta Real Estate určených pro stavbu projektu podle návrhu Zaha Hadid Architects. Manifesto bude vůbec prvním českým konceptem fungujícím výhradně na cashless bázi, hotovost tady vůbec nebude přijímána. „Myslíme si, že Praha si zaslouží místo podobné těm, jaké známe z Londýna, Tchai-peje, Lisabonu a jiných velkých měs,“ komentuje záměr zakladatel reSITE Martin Barry. První architektonická podoba pop-upu vznikla ve studentské soutěži Superstudio a jednomu z vítězných týmů bylo svěřeno rozpracování projektu. Provozovatelé mají ambici dosáhnout vysoké estetické kvality nově vzniklého veřejného prostoru, také díky spolupráci s přední českou značkou venkovního nábytku mmcité.

Autor: Milan Novější

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky