kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Prague Marina Nova: Trendy bydlení v holešovickém přístavu

Prague Marina Nova: Trendy bydlení v holešovickém přístavu

Zdroj/foto: Se souhlasem DARAMIS
Holešovice jsou dokonalým příkladem úspěšného procesu gentrifikace. Ještě na přelomu tisíciletí neatraktivní industriální část Prahy se rychle proměnila ve vyhledávanou kosmopolitní čtvrť s bohatým kulturním životem, kterou prestižní média, jako například The Guardian nebo The New York Times, řadí mezi nejvíc trendy čtvrti v Evropě. Obzvlášť zajímavá je pak přístavní zóna u slepého ramene Vltavy, kde právě vzniká 3. etapa projektu Prague Marina.

Revitalizace holešovického přístavu proměnila zanedbaný břeh severně od Libeňského mostu v působivou moderní čtvrť, kde jen několik metrů od hladiny řeky stojí atraktivní, stylový, zároveň však příjemně uměřený komplex Prague Marina. V dubnu byla zahájena výstavba již 3. etapy tohoto ojedinělého projektu. „Inspirovali jsme se podobnými úspěšnými proměnami přístavních čtvrtí, jako je HafenCity v Hamburku či londýnské Docklands,“ říká Martin Vachek, výkonný ředitel společnosti DARAMIS.  Terasy s vířivkou či saunou  

Členitá budova s dominantní desetipodlažní věží je zasazena v místech, kde býval přístav pro nákladní lodě. Některé původní architektonické prvky proto zůstanou zachovány, aby odkazovaly na specifickou historii tohoto místa a dotvářely jeho novou podobu. Prague Marina Nova přináší na trh 151 moderních bytů s velkoformátovými okny a výhledem na řeku, od dispozice 1+kk až po penthousy v horních podlažích. Majitelé těchto velkorysých penthousů se mohou těšit na panoramatické výhledy, vstup přímo z výtahu z podzemního parkoviště a terasy o ploše až 120 metrů čtverečních s možností umístění vířivky či sauny. V nabídce bytů jsou také minipenthousy a duplexy s výškou stropu až 6 metrů. Komerční jednotky v přízemí pak lze využít pro restaurace, kavárny nebo různé služby.  Řekni mi, kde bydlíš… 

Žebříčku nejoblíbenějších pražských čtvrtí dlouhodobě vévodily Dejvice a Vinohrady. V posledních letech jim však Holešovice zdatně konkurují a vděčí za to mimo jiné nevídanému kulturnímu kapitálu, který zvyšuje kvalitu bydlení. Tradiční instituce, jako je Národní galerie, doplnila nová kulturní centra, jež se často zabydlela v bývalých průmyslových prostorech: DOX, La Fabrika, Jatka 78, Vnitroblock a podobně. V bezprostředním okolí projektu Prague Marina Nova je veškerá občanská vybavenost včetně školky (cca 100 metrů) a základní školy (asi 200 metrů). Zastávka MHD stojí přímo u domu, v docházkové vzdálenosti je na výběr řada rozmanitých restaurací, obchodů, sportovišť a dětských hřišť. K procházkám či sportu lákají nedaleké Letenské sady, Stromovka nebo Rohanský ostrov s golfovou driving range. Kolem domu vede páteřní cyklostezka A1. A když přijde opravdu tuhá zima, taková jako letos v únoru, obyvatelé Prague Mariny bruslí přímo pod svými okny. Velice lákavá je možnost využít přístav ke kotvení vlastní lodě a do centra Prahy i jinam si občas vyjet stylově – po řece. 

Zdroj/foto: Se souhlasem DARAMIS
Zdroj/foto: Se souhlasem DARAMIS

Lighthouse Group a Daramis

Projekt v jedné z nejvyhledávanějších pražských lokalit je společným dílem dvou developerů – Lighthouse Group a Daramis. Obě společnosti patří již od roku 2000 mezi nejvýznamnější hráče na tuzemském realitním trhu. Prodej bytových jednotek v komplexu Prague Marina Nova byl zahájen, kolaudace je naplánována na květen 2023.  

Autor: Roman Zvarič

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky