kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Restaurovaná krása v pražských historických budovách

Restaurovaná krása v pražských historických budovách

byt
Zdroj: Pexels.com
Toužíte po bydlení v historické budově v Praze? Tyto stavby jsou nádherně zrestaurované a nabízejí se v nich byty ke koupi.

1. Mánesova 78

Pozdně secesní dům v Mánesově ulici nedaleko náměstí Jiřího z Poděbrad na Vinohradech prošel kompletní rekonstrukcí, kolaudace proběhla na konci loňského roku. V šesti podlažích vzniklo 28 bytů různých dispozic s nadstandardním vybavením, podlahové plochy bytů se pohybují od 82 do 156 metrů čtverečních. Projekt vznikl ve spolupráci developera The Prague Collection a investorů Karlin Port Real Estate a JTW, prodejcem je realitní společnost Svoboda&Williams.

Zdroj: Pexels.com

2. Malátova 7

Činžovní dům na pomezí Smíchova a Malé Strany nedaleko Janáčkova nábřeží po kompletní rekonstrukci nabízí celkem patnáct bytů, z toho čtyři jsou prostorné penthousy. Šestipatrová novobarokní budova, která vznikla už na konci 19. století, po opravách kombinuje moderní design s původními architektonickými prvky. Developerem projektu byla společnost MS Invest, dosud neprodané jednotky nabízí kancelář Svoboda&Williams.

Zdroj: Pexels.com

3. Rezidence architekta Petráka

Činžovní dům známého architekta Jana Petráka byl původně postaven v letech 1912 až 1913 v secesním stylu. Nachází se v ulici Československé armády v šestém pražském obvodu nedaleko Vítězného náměstí u metra Hradčanská. Dům byl prohlášen za kulturní památku, tomu odpovídal i přístup při rekonstrukci, který zachoval všechny architektonické prvky budovy. Investorem projektu je společnost SFG holding, zájemci o koupi najdou byty v nabídce kanceláře Luxent Exclusive Properties.

Zdroj: Pexels.com

4. Angelo Roma

V Římské ulici na pražských Královských Vinohradech se nachází luxusní projekt s názvem Angelo Roma. Jde o neorenesanční budovu pocházející ze začátku 19. století, kterou nedávno po kompletní rekonstrukci zkolaudovala developerská společnost Acord Invest. Díky opravám vzniklo zhruba dvacet nových bytových jednotek a několik ateliérů. Jejich majitelé najdou bydlení na prestižní adrese v docházkové vzdálenosti od Národního muzea nebo vinohradského divadla.

Zdroj: Pexels.com

5. Rezidence Italská 8

V letošním roce odstartovala rekonstrukce typického činžovního domu na pražských Vinohradech v Italské ulici poblíž náměstí Míru. Developerská společnost Pražské rezidence v rámci projektu provádí v budově ze začátku 20. století kompletní opravy společenských prostor i jednotlivých bytů. Po dokončení bude k dispozici 25 bytů a také revitalizovaná zahrada. Byty jsou už nyní v prodeji, nabízejí je realitní kanceláře Svoboda&Williams a Christie´s International Real Estate.

Zdroj: Pexels.com

6. Rezidence Helenika

Celkem dvanáct bytových jednotek nabízí projekt Rezidence Helenika, který realizuje společnost Aston Group na pražských Vinohradech poblíž Riegrových sadů. Vila Helenika byla postavena v roce 1924 dle projektu významného architekta Maxe Spielmanna a během minulého století prošla několika přestavbami. Aktuální rekonstrukce má luxusní nemovitosti vrátit její původní ráz, s dokončením se počítá v příštím roce.

Zdroj: Pexels.com

7. Na Doubkové 2

Hlavní dominantou projektu situovaného v srdci pražského Smíchova je rekonstruovaná secesní vila továrníka Paška, kterou navrhl a v letech 1912 až 1913 postavil architekt Wágner. Developerská společnost Premiot Group při opravách zachovala všechny původní prvky fasády, celkem ve vile vybudovala čtyři bytové jednotky. Za historickou fasádou nabízejí moderní luxus včetně inteligentních technologií nebo klimatizace. Nejmenší ze čtveřice bytů má necelých 100 metrů, největší pak bezmála 280 metrů čtverečních.

Zdroj: Pexels.com

8. Rezidence Lavande

Další vinohradský projekt z portfolia společnosti Acord Invest se nachází v Záhřebské ulici. Rezidence Lavande vznikla rekonstrukcí činžovního domu s novorenesanční fasádou postaveného v druhé polovině 19. století a nabízí zhruba dvacítku malometrážních bytových jednotek v šesti podlažích. Budova se nachází v docházkové vzdálenosti od náměstí Míru. K dispozici jsou také dva nebytové prostory.

Zdroj: Pexels.com

9. Pilcova rezidence

Projekt developerské společnosti PSN se nachází v Sokolovské ulici ve čtvrti Palmovka. Firma tady rekonstruuje neorenesanční činžovní dům pocházející z počátku 20. století, který postavila stavební kancelář Jana Pilce. V pěti podlažích PSN nabízí byty o dispozicích od 1+kk po 4+kk. Řešení Shell & Core umožňuje každému majiteli byt individuálně dotvořit dle vlastního vkusu. Přízemí budovy je členěno na dvě obchodní jednotky, suterén náleží sklepním kójím.

Zdroj: Pexels.com

10. Rezidence pplk. Sochora

Bydlení v historické budově ve funkcionalistickém stylu nabízí developerská společnost Pražské rezidence. Po rekonstrukci dům postavený v 30. letech 20. století předním tehdejším architektem Františkem Zelenkou nabídne bezmála tři desítky bytů. Projekt s názvem Rezidence pplk. Sochora se nachází v Holešovicích, přesněji na Letné poblíž parku Stromovka, a to na rohu stejnojmenné třídy a Veverkovy ulice.

Zdroj: Pexels.com

Autor: Jan Němec

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky