kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Premium Brno » Tekuté zlato: Sonberk

Tekuté zlato: Sonberk

víno
Zdroj: Sonberk
Dnešní Sonberk těží ze staleté tradice pěstování vinné révy všude v jeho okolí – objevovala se tady už od doby pobytu římských legií na konci 2. století našeho letopočtu. Mimořádná, historií prověřená kvalita vína z úpatí vrchu Slunečná, jež nejednou našlo cestu i na královský stůl, stála za rozhodnutím majitelů založit na svazích naproti pálavským kopcům nové vinařství.

Když Sonberk v roce 2003 zakládali, šlo jim o jediné: využít historicky osvědčenou lokalitu k pěstování co nejkvalitnějších hroznů, ze kterých se bude dělat nejlepší víno v Česku. Sonberské vinice se rozkládají na asi 40 hektarech sprašové půdy, kde má réva optimální podmínky. V počátcích se sonberské víno vyrábělo v pronajatých sklepech. Od roku 2008 už se ale všechno děje pod jednou střechou budovy speciálně vystavěné podle návrhu Josefa Pleskota pro vinařské účely.

Zdroj: Sonberk

„Představujeme vám krásné víno z velkého ročníku, které vzešlo z jedné z nejproslulejších vinic Mikulovska. Unikátní přírodní podmínky a péče vinohradníka nám přinesly zdravé hrozny prvotřídní kvality. Ručně jsme je sesbírali a díky letitým zkušenostem sklepmistra proměnili ve víno, které bude nejen vítaným darem či ozdobou slavnostní tabule, ale také šampionem vinařských soutěží doma i v zahraničí po dobu následujících několika let. Vychutnejte si toto víno s vašimi milovanými jako příslib společného výletu za krásami úrodného kraje pod Pálavou. Bude nám ctí, zavedou-li vás vaše kroky až do místa, kde tento Ryzlink vznikal, tedy na Sonberk. Na zdraví!“

Zdroj: Sonberk

Suchý Ryzlink rýnský s pikantní kyselinou a velkým potenciálem zrání. Barva je zlatá a jiskrná se žlutými okraji. Vůně elegantní, bohatá na tóny vinohradnické broskve a meruňky s náznakem včelí plástve. Chuť je komplexní, strukturovaná a kořenitá s dotekem ovocnosti v podobě bílé broskve a meruňky. Závěr je středně dlouhý s nádechem včelího vosku, medu a výrazným minerálním tónem.

Autor: Milan Novější

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky