kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Rezidenční novinky: Praha v roli developera i dům z 3D tiskárny

Rezidenční novinky: Praha v roli developera i dům z 3D tiskárny

Co nového se událo na poli rezidenčních nemovitostí?

JRD položila základní kámen Silver Portu

Investorská firma Rezidence na Palouku na konci července poklepala základní kámen projektu Rezidence Silver Port. Prodej 70 bytů ve čtyřech energeticky úsporných domech zajišťuje developerská společnost JRD, výstavbu pak generální dodavatel Metrostav. Kolaudace projektu, který je již z poloviny vyprodaný, má proběhnout v létě 2022. Čtyři pětipodlažní domy nového rezidenčního areálu ponesou názvy známých světových přístavů.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti JRD

Třicetitunový prvok připlul po Vltavě

První český dům, „vytištěný“ technologií 3D tisku, v polovině srpna dokončil putování z Českých Budějovic do Prahy na Střelecký ostrov, kde byl vystaven do konce srpna. Autoři projektu v čele se sochařem Michalem Trpákem dům pokřtili na prvok. Budova měří přes 13 metrů a váží na 30 tun. Generálním partnerem projektu byla Stavební spořitelna Buřinka. V případě Prvoka jde o prototyp. Do budoucna by se cena podobného domu měla pohybovat od 3,5 do 4 milionů korun.

Zdroj/foto: Pixabay

Pražský developer startuje

Developerská společnost hlavního města Prahy, jejíž vytvoření schválil magistrát letos v květnu, zahájila v polovině srpna práce na konkrétních bytových projektech. Městská příspěvková organizace bude vystupovat v roli land-developera, který připraví pozemek pro výstavbu primárně pro nájemní bydlení. Postará se také o schvalovací proces až k územnímu rozhodnutí a stavebnímu povolení. Realizační fáze bude probíhat ve spolupráci se soukromým sektorem.

Praha opět ovládla statistiky

Hlavní město se vrátilo do čela statistiky výstavby bytových domů, kde od začátku 90. let mělo neotřesitelnou pozici. O tu ho v posledních letech kvůli zablokovanému procesu povolování a nedostatku stavebních pozemků vytlačil Středočeský kraj. V hlavním městě se od začátku letošního roku do konce května začalo podle ČSÚ v nových projektech stavět už 2 419 bytů. Druhá příčka patří Středočeskému kraji (2 250 bytů) a třetí kraji Jihomoravskému (1 978 bytů).

Crescon začal stavět Rezidenci Písková

V blízkosti Modřanské rokle v městské části Praha 12 začala v polovině léta výstavba nového projektu developerské skupiny Crescon. Bytový dům s celkem 55 nízkoenergetickými byty ponese název Rezidence Písková a má být dokončen na začátku roku 2022. Hlavním dodavatelem je společnost Takenaka, koncept projektu navrhl architekt Petr Holub z firmy Artprojekt Jihlava. Crescon začal s prodejem bytů už před prázdninami a téměř polovina jednotek je už rezervovaná nebo prodaná.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Crescon

Passerinvest si oťukává Roztyly

Investiční a developerská společnost Passerinvest uspořádala v červenci další z řady komentovaných prohlídek pro veřejnost v lokalitě projektu Nové Roztyly. Developer si nedaleko roztylské stanice metra připravuje půdu pro velký projekt, který má zahrnovat jak administrativní, tak rezidenční budovy. Co se týče bytů, chce Passerinvest stavět jak nájemní byty, tak jednotky do osobního vlastnictví.

Zdražování nezastavil ani koronavirus

Obavy developerů z menšího zájmu o nové bydlení kvůli koronavirové epidemii se zatím stále nepotvrzují. I díky rekordnímu červenci na hypotečním trhu – banky poskytly o dvě pětiny více hypoték než loni – tak prodeje neklesají a naopak pokračuje růst cen. Byty v Česku podle analýzy Hypoteční banky vzrostly v druhém čtvrtletí roku o téměř 11 procent. O více než 10 procent zdražily také stavební parcely a rodinném domy stály ve druhém kvartálu o 8,9 procenta více než před rokem

V Libni vyroste osm bytových domů

Developerská společnost Lexington představila rezidenční projekt, který plánuje v Praze nedaleko Libeňského mostu. Celkem se tu chystá postavit osm bytových domů s 365 byty. Projekt ponese název Uniq Tesla II a bude se nacházet mezi ulicemi Dělnická, Jankovcova a Tusarova. Domy mají mít sedm nadzemních podlaží a z 90 procent budou určeny k bydlení.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Lexington

Autor: Jan Němec

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky