kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Komerční novinky: Rekonstrukce OC nebo výprodej Ministerstva obrany

Komerční novinky: Rekonstrukce OC nebo výprodej Ministerstva obrany

Podívejte se na novinky z oblasti komerčních nemovitostí, které zahrnují výstavby obchodních center či nový stavební zákon.

OC Řepy čeká rekonstrukce

Po osmadvaceti letech od svého otevření projde Obchodní centrum Řepy v Praze 17 zásadní rekonstrukcí. Nové centrum nabídne celkem 14,5 tisíce metrů čtverečních pronajímatelné plochy, což je o 3,4 tisíce metrů více než nyní. Od prosince 2017 je stavba v portfoliu společnosti Trikaya, která pro ni nyní získala stavební povolení na renovaci a pustí se tak do vůbec prvních rozsáhlejších stavebních úprav od dob její kolaudace v roce 1992. V plánu je spojit dvě současné budovy do jedné.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Trikaya

V Ruzyni vznikla nová obchodní zóna

Architektonická a projekční společnost Obermayer Helika v srpnu úspěšně dokončila novou obchodní zónu na Letišti Václava Havla Praha. Nová Walk – Through – Zone, která zahrnuje 18 obchodních jednotek umístěných na Terminálu 1 a 2, už je od konce prázdnin k dispozici cestujícím. Firmě se povedlo projekt dokončit i přes komplikovanou situaci v době epidemie, kdy měla údajně problém hlavně s chybějícími zahraničními pracovníky.

Nájemci podali žádosti za 1,5 miliardy

Celkem 10,5 tisíce žádostí za zhruba 1,5 miliardy korun evidovalo v polovině srpna ministerstvo průmyslu a obchodu v rámci pomocného programu Covid nájemné. Přes 4 tisíce žádostí za 540 milionů korun už bylo schváleno, dalších více než 4 600 žádostí je rozpracováno. Ministerstvo zatím nemuselo žádnou žádost zamítnout. Podnikatelé zasažení v souvislosti s opatřeními proti koronaviru mohou o dotaci na komerční nájem žádat do 30. září. Na program je vyčleněno pět miliard korun.

Praha opraví Křižíkovy pavilony

Magistrát hlavního města zahájil opravu čtyř Křižíkových pavilonů a Divadla Spirála, které se nacházejí v dolní části areálu Výstaviště Praha u Křižíkovy fontány. Jeden z pavilonů se již opravuje, u zbylých staveb mají práce začít do konce roku. U pavilonů vyjdou práce podle informací magistrátu na 245 milionů korun, rekonstrukce divadla bude stát 217 milionů. Opravené budovy mají sloužit k pořádaní kulturních nebo vzdělávacích akcí.

Zdroj/foto: Se souhlasem hlavního města Prahy

Ministerstvo obrany pořádá výprodej

Ministerstvo obrany ČR aktuálně prodává 47 svých nemovitostí. Kompletní nabídka je k dispozici na webových stránkách odboru nakládání s nepotřebným majetkem. V nabídce od ministerstva obrany je velké množství řopíků, tedy objektů lehkého opevnění. Ceny za železobetonové stavby z předválečného období začínají již na nižních desítkách tisíc. Další nemovitosti k prodeji chce ministerstvo zveřejnit v září.

Stavební zákon jde do parlamentu

Vláda na konci srpna schválila nový stavební zákon. Ten má tak volnou cestu do parlamentu, kde o něm budou hlasovat poslanci a senátoři. Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová si od nové legislativy slibuje zrychlení povolování staveb ze současných více než pěti let na maximálně rok a půl. Má tomu pomoci například vytvoření nového stavebního „superúřadu“, vedle toho má ale také například donutit úřady dodržovat zákonné lhůty.

Autor: Jan Němec

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky