kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Rezidenční novinky: Skanska v Michli i J&T na Smíchově

Rezidenční novinky: Skanska v Michli i J&T na Smíchově

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti JRD
Co nového se událo v oblasti rezidenčních nemovitostí?

Skanska chce stavět v Michli

Přibližně do dvou let by chtěla společnost Skanska Reality zahájit výstavbu nové obytné čtvrti v areálu bývalých pekáren v pražské Michli. Na čtyřhektarovém pozemku má vzniknout několik domů pro bezmála dva tisíce obyvatel, komerční prostory, park a školka. Vyplývá to z dokumentace, kterou firma předložila pro posouzení vlivu projektu na životní prostředí (EIA). Skanska areál koupila v roce 2015, loni pak zahájila demolice budov bývalých pekáren, v roce 2027 by měl být projekt dokončen. 

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Skanska

J&T chystá stovky bytů na Smíchově

Na místě dnešního odstavného parkoviště kamionů dopravce ICOM transport na pražském Smíchově má v příštích letech vyrůst multifunkční budova kombinující rezidenční i komerční prostory. V rámci komplexu plánuje výstavbu zhruba 450 bytů s obchodními prostory developerská společnost J&T Real Estate CZ, která areál od ICOM koupila. Podle Hospodářských novin se má dosud bezejmenný projekt začít stavět v roce 2024, dokončený bude o dva roky později.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti J&T

JRD odstartovala Císařskou vinici

Developerská společnost JRD Development v polovině července poklepala na základní kámen projektu Císařská vinice v páté pražské městské části. Nový projekt na Smíchově, za jehož generálního dodavatele developer vybral společnost Průmstav, nabídne sedm rodinných domů a dva bytové domy s 69 jednotkami a dvěma komerčními prostory. Kolaudace je plánovaná na dvě etapy: v červnu 2022 (u bytových domů) a v lednu 2023 (u vil).

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti JRD

Rekordní prodeje bytů

Poptávka po nových bytech letos neklesla ani v druhém čtvrtletí. Naopak, od dubna do června developeři v Praze prodali 2650 jednotek. Jde tak o historicky nejlepší kvartál na pražském trhu. I díky tomu prodeje nových jednotek za první pololetí téměř dorovnaly loňský celoroční výsledek. Smutným rekordem je také počet bytů v nabídkách developerů, který klesl na 3350 jednotek. Výsledkem přetlaku zájmu bylo i další zdražování. Průměrná prodejní cena se vyšplhala na 118,5 tisíce korun a nabídková až na 129,5 tisíce korun za metr čtvereční.

Autor: Jan Němec

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky