kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Rezidenční novinky: Základní kámen Smíchov City i rekordní hypotéky

Rezidenční novinky: Základní kámen Smíchov City i rekordní hypotéky

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Geosan Development
Co nového se událo na poli rezidenčních nemovitostí?

YIT zahájila přestavbu Meopty

Bývalá továrna Meopta v Košířích v pátém pražském obvodu se promění v nové industriální bydlení. Developerská společnost YIT začala budovu revitalizovat na začátku září a do poloviny roku 2022 chce mít hotovo. V projektu s názvem Parvi Cibulka vznikne 149 nízkoenergetických bytů, z toho 120 bude loftového typu. Developer chce využít tovární charakter budovy – byty mají mít vysoké stropy, vestavěná patra, galerie nebo střešní terasy. Firma v září zároveň zahájila prodej.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti YIT

Nadčasové architektonické pojetí v srdci Vinohrad 

Sofistikované bydlení s autentickou atmosférou zosobňuje dvanáct velkorysých bytů, které si díky citlivé rekonstrukci dokázaly zachovat svůj jedinečný charakter. Interiér i exteriér rezidenčního projektu Helenika má na svědomí ateliér CMC Architects. Ten při návrzích kladl důraz především na naprosté soukromí budoucích majitelů. Všechny jednotky jsou nabízeny ve standardu white walls, k dispozici jsou byty s rozlohou od 80 do 227 metrů čtverečních.

Zdroj/foto: Se souhlasem CMC Architects

Avestus zkolaudoval Modřanský háj

Druhá etapa rezidenčního projektu Modřanský háj byla na začátku září úspěšně zkolaudována, čímž zároveň došlo k uzavření celé bytové etapy. Ta v ceněném rezidenčním komplexu v pražských Modřanech-Cholupicích roste od prvního kvartálu roku 2018 a celkem nabídne 147 jednotek. V komplexu zbývá dokončit už jen 46 rodinných domů z finální etapy Modřany Villas. Jejich kolaudace je v plánu na jaře 2021.

Nové centrum Prahy

Výstavba největšího projektu v moderních dějinách Prahy byla zahájena. Developerská společnost Sekyra Group položila základní kámen nové čtvrti Smíchov City, čímž byla zahájena výstavba, která nemá v pražském kontextu obdoby. Přestavbou jednoho z nejatraktivnějších pražských brownfieldů, území kolem nádraží na Smíchově, nabídne téměř 400 000 mbytových, administrativních, obchodních či veřejných ploch včetně kilometrového pěšího bulváru, který bude těžištěm celého projektu. Celková investice by měla dosáhnout 20 miliard korun.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Sekyra Group

Neklanka jde do druhé etapy

Společnost Geosan Development uvádí na trh druhou fázi Rezidence Neklanka v Praze 5 poblíž Anděla. Tři komorní domy na pomezí původní vilové zástavby a lesa nabídnou celkem 31 bytových jednotek v dispozicích od 1+kk do 4+kk s vlastním balkonem, terasou či předzahrádkou. Developer již získal pravomocné územní rozhodnutí, samotná výstavba ale začne až příští rok na jaře. S první etapou měl Geosan úspěch – v nabídce zůstávají k dispozici poslední dva byty.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Geosan Development

Hypotéky trhají rekordy

Zájem o hypotéky v srpnu, stejně jako ve dvou předchozích měsících, opět trhal rekordy. Banky podle statistik Fincentrum Hypoindexu poskytly úvěry na bydlení za 19,2 miliardy korun. Letošní srpen byl tak historicky nejsilnějším měsícem. Rekord překonala i průměrná výše hypotéky, která se vyšplhala až na úroveň 2,79 milionu korun. Objem poskytnutých hypoték za prvních osm měsíců letošního roku překročil 150 miliard. I přes epidemii mají banky nakročeno k rekordu 225 miliard z let 2016 a 2017.

Architektonická dominanta v Karlíně

V pražském Karlíně do dvou let vyroste výjimečný rezidenční projekt Fragment. Ten bude výsledkem spolupráce skupiny Trigema s architektonickým studiem Qarta architektura a umělcem Davidem Černým, z jehož dílny budou pocházet ikonické sochy, kterými bude celý objekt podpírán. Fragment bude sloužit pro nájemní bydlení, obchody a služby. Nabídne 140 nevšedně designovaných a plně vybavených bytů k pronájmu.

Topestates začal stavět Barrandez-vous

Na východním okraji pražského Barrandova začala v září výstavba nového rezidenčního projektu Barrandez-vous. Developerská skupina Topestates v něm plánuje postavit dva nízkopodlažní domy s celkem 169 byty o dispozicích 1+kk až 4+kk. V přízemí se budou nacházet prostory pro obchody a služby, počítá se i s kavárnou. Celková investice by měla činit více než tři čtvrtě miliardy korun. Dokončení je naplánováno na druhou polovinu roku 2022.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Topestates

Nebytové byty na vzestupu

Nedostatek nových bytových pozemků a také pomalé povolování nové výstavby vede developery stále častěji k tomu, že na byty přestavují už existující budovy. Obvykle jde o domy sloužící jiným účelům. Jen letos v prvním pololetí podle dat Českého statistického úřadu stavaři dokončili 344 nových jednotek, které vznikly přestavbou dřívějších nebytových prostor. To je o čtvrtinu víc než ve stejném období před rokem a zároveň nejvíc za posledních deset let.

Autor: Jan Němec

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky