kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Rezidenční novinky: Zvýšené ceny bytů i nová rezidence od Jiřičné

Rezidenční novinky: Zvýšené ceny bytů i nová rezidence od Jiřičné

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Westpoint
Co nového se odehrálo v oblasti rezidenčních nemovitostí?

Neugraf má po kolaudaci

Společný pražský projekt developerů UBM Development Czechia a Crestyl s názvem Neugraf prošel úspěšnou kolaudací. Bytové domy v bloku ulic Grafická a Kmochova na Smíchově nabízejí celkem 177 bytů všech velikostí a společnou recepci pro uzavřený areál. Autorem projektu je architektonické studio Bogle Architects, celkem do něj oba developeři investovali zhruba 1,2 miliardy korun. Část jednotek je stále v prodeji.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Neugraf

Premiot nabízí Paškovu vilu

Sofistikované bydlení pro náročného zájemce nabídla do prodeje společnost Premiot Group. Firma zrekonstruovala secesní vilu továrníka Karla Paška v historickém centru Smíchova postavenou
v letech 1912 a 1913 architektem Miroslavem Wágnerem. V budově jsou čtyři bytové jednotky od 3+kk do 5+kk, největší z nich má 250 metrů čtverečních. Doplňkem budovy jsou také garážová stání. Cenu za celou budovu Premiot stanovil na 136,9 milionu korun.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Premiot

Jiřičná navrhne Westpoint

Pražský developer Central Group oznámil další spolupráci s architektkou Evou Jiřičnou, respektive jejím studiem AI Design. Jiřičná se stane hlavní architektkou nové rezidenční čtvrti Westpoint, kterou Central Group plánuje v Praze 6. Navrhne zde osm bytových domů. Vedle AI Design vybral developer dalších šest studií, autorem urbanistické koncepce celé čtvrti je Jakub Cigler. Celkem má v prvním sektoru brownfieldu o rozloze 155 tisíc metrů čtverečních vzniknout na 750 nových bytů.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Westpoint

JRD dokončila Kratochvíli

Projekt Kratochvíle Stochovská developera JRD na začátku června úspěšně prošel kolaudací a hlásí zároveň vyprodání všech 37 bytových jednotek. Čtyřpodlažní budova se dvěma vchody se nachází v sousedství původní staré zástavby v pražské Ruzyni nedaleko přírodní rezervace Divoká Šárka. Při výstavbě na území s bohatou historií developer spolupracoval s archeology, kteří na místě prováděli vykopávky. Repliky jejich nálezů firma umístila do vstupních chodeb projektu.

Zdroj/foto: se souhlasem společnosti JRD

Ekospol staví v Uhříněvsi

Developery oblíbená pražská městská část Uhříněves se rozroste o další projekt. Na začátku června tu začala společnost Ekospol stavět bytový dům s názvem Ekobyty U Obory. Celkem developer nabídl do prodeje 69 jednotek od 1+55 do 3+kk. Projekt se nachází mezi ulicemi Františka Diviše a Bystřičná v docházkové vzdálenosti od uhříněveského nádraží. Ekospol láká zájemce především na cenu: byt se dá pořídit pod 100 tisíc korun za metr čtvereční.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Ekospol

Dostupnost bydlení v Praze klesá

Téměř patnáct ročních platů je v průměru v české metropoli potřeba k pořízení nového bytu. Praha je tak na čele žebříčku nejhůře dostupného bydlení mezi středoevropskými městy. Podle analýzy Central Group se v Praze od roku 2014 zvýšily výplaty asi o třetinu, zatímco ceny nového bydlení vzrostly téměř o 100 procent. Lépe dostupné bydlení je tak třeba i ve Vídni, kde je ke koupi nového bytu potřeba průměrně asi osm ročních platů, podobně jako ve Varšavě.

Autor: Jan Němec

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky