kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Promotion » Šperk je zářivá investice s rostoucí hodnotou a hlubším významem

Šperk je zářivá investice s rostoucí hodnotou a hlubším významem

náhrdelník
Foto: JK Jitka Kudláčková
Investiční portfolio by mělo být různorodé. Kromě cenných papírů, nemovitostí či umění představuje skvělou investiční příležitost i jiná oblast. Šperky jsou potěšením nejen pro oko a srdce většiny žen, nýbrž i zajímavým nástrojem pro zhodnocení prostředků. Platí však určitá pravidla, kterých by se měl investor držet.

Zřejmě první komoditou, která vás v souvislosti s investicemi a šperky napadne, je zlato. To patří spíše ke konzervativním a tradičním investičním nástrojům s dobrou likviditou, k jehož nákupu se lidé uchylují hlavně v turbulentních dobách. „Zlato je určitě lepší variantou než hotovost, pokud se nakoupí za příznivou cenu slitku blížící se světové ceně zlata. K jeho rostoucí ceně přispívá i fakt, že je ho omezená zásoba. Vždy ale zachovejte klid a nenakupujte v momentě velkých výkyvů na trhu,“ radí Dušan Mlynarčík, spolumajitel a ředitel zlatnictví JK Jitka Kudláčková, které kromě tradičních ručně vyráběných šperků nabízí i ty investiční. 

vejce
Foto: JK Jitka Kudláčková

Kámen, který jen tak nenajdete

Trochu náročnější je rozšířit portfolio o drahé kameny. Investiční kameny musí splňovat určitá kritéria. Hodnotí se především čistota a přirozenost. Nesmí vykazovat žádné umělé úpravy, toleruje se pouze lehká teplotní úprava pro dosycení barvy. Opravdu raritní, a tudíž investičně zajímavé, jsou pouze přírodní kameny vyskytující se v omezeném množství. Proto také laboratorně pěstované diamanty až tolik investičně zajímavé nejsou. K nákupu investičních kamenů si vždy přizvěte odborníka a nakupujte jen od renomovaných firem s mezinárodní nezávislou certifikací.

Povyšte šperk na víc než ozdobu

Spojením uvedeného vznikají jedinečné šperky, do nichž lze promítnout mnohé, ať už emoce, city, či hloubku vztahu. U šperků investičních získáte ještě další rozměr. V rodinném zlatnictví JK Jitka Kudláčková se řídí heslem: „Šperk je jako vztah, potřebuje péči“. A je to tak. Věnujte vztahu péči, pokvete, dejte péči šperku a jeho výběru, hodnota poroste. Najít v životě ten pravý protějšek není lehké, s výběrem správného investičního šperku to jde o poznání lépe. Takový zásnubní či snubní prsten, jež je určitým symbolem vztahu, vydrží mnohem více, pokud si do něho necháte vložit diamant místo zirkonu. „Zajímavý investiční rozměr mají například šperky zakázkové. Velmi důležitá je vždy kvalita řemesla, individualizace, vyšší a nejvyšší kvalita kamenů a také neotřelý design,“ dodává Mlynarčík.

výroba vejce
Foto: JK Jitka Kudláčková

JK Jitka Kudláčková

Pod značkou JK Jitka Kudláčková se ukrývá česká rodinná zlatnická firma, která si zakládá na kvalitě vyráběných šperků a individuálním přístupu ke klientovi. Před třiceti lety ji založila zlatnice a designérka Jitka Mlynarčík Kudláčková spolu s manželem Dušanem Mlynarčíkem. Firmu tvoří stabilní tým profesionálů, mezi které patří například mezinárodně oceněný zlatník David George Hrubec. Výhodou showroomu nacházejícího se v prostorách budovy Filadelfie v Praze 4 je skutečnost, že zákazníci mají možnost nahlédnout i do přilehlé šperkařské dílny. Více informací najdete na www.jk.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky