kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Společnost YIT hodnotí rok 2020 jako úspěšný, prodala téměř 300 bytů

Společnost YIT hodnotí rok 2020 jako úspěšný, prodala téměř 300 bytů

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti YIT
Loňský rok bude navždy spojován s krizí způsobenou pandemií koronaviru, která postavila státy, firmy i jednotlivce před nečekané výzvy. Společnosti YIT se je podařilo zdárně překonat a hodnotí rok 2020 jako úspěšný. V Praze prodala téměř 300 bytových jednotek, čímž dosáhla obratu blížícímu se 2 miliardám korun. Stále si tak drží svou pozici mezi pěticí předních rezidenčních developerů.

V roce 2021 pod vedením nového generálního ředitele Marka Lokaje plánuje dát na trh 400 až 650 nových bytů, z čehož zhruba 200 bude vyčleněno pro nájemní bydlení. Nové projekty chystá v Praze 11, 12 a 15 a také v Praze 9, kde chce zahájit výstavbu komplexu Lappi Hloubětín. V letošním roce dále počítá s kolaudací tří svých projektů – druhé etapy Ranta Barrandov, deváté etapy Vantaa areálu Suomi Hloubětín a první části rezidence Parvi Cibulka. V rámci závazků nadnárodní skupiny YIT patří mezi důležité cíle rovněž postupné snižování uhlíkové stopy projektů na polovinu, a to do roku 2030.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti YIT

„Vstoupili jsme do nového roku 2021 a bývá zvykem bilancovat rok uplynulý. Ten byl naprosto odlišný od všech předešlých let a bude navždy spojován s krizí způsobenou pandemií koronaviru. Tato skutečnost postavila všechny před nečekané překážky, které bylo třeba v celém průběhu roku překonávat. I přes tyto výzvy se nám ve YIT podařilo vytyčené úkoly splnit a rok 2020 tak můžeme hodnotit kladně. Za největší úspěch považuji, že i přes obtíže spojené s epidemií jsme plánované projekty zdárně dovedli ke kolaudaci a rozprodali v nich všechny byty. Jsem velice hrdý na celý náš tým, co za období nouzových stavů dokázal. Letošní rok bude vzhledem k pokračující pandemii opět velkou zkouškou celého trhu, a to nejenom developerského. Přesto si ale věříme a rádi bychom dali do nabídky 400 až 650 bytů podle toho, jak se nám podaří získat stavební povolení u konkrétních projektů. Nepolevujeme ani v přípravě našeho nájemního portfolia a jednáme s velkými lokálními i zahraničními investičními skupinami, které mají o nájemní projekty zájem,“ říká nový generální ředitel YIT Stavo Marek Lokaj a dodává: „V důsledku epidemie jsme na jaře byli nuceni přejít v mnohem větší míře na využívání online nástrojů pro interní i externí komunikaci, nicméně na rezidenční trh a na naše strategické plánování velký dopad neměla. Nedostatečná nabídka bytů přetrvává a tlak obrovské poptávky nás motivuje intenzivně pokračovat v přípravě nových projektů a v dalších akvizicích. Problém ovšem představuje zdlouhavé povolovací řízení, které brzdí cíle všech developerů. Uvítali bychom proto zjednodušení podmínek pro výstavbu.“

Výstavba projektu Suomi Hloubětín pokračuje

Rezidenční čtvrť Suomi Hloubětín, v níž vyroste téměř 900 bytů, se na sklonku loňského roku dočkala hned tří nově zkolaudovaných etap, konkrétně Salo, Porvoo a Pori. Nyní se staví devátá fáze Vantaa, která bude dokončena na podzim. Začátkem roku odstartovala také výstavba školky, za jejímž elegantním návrhem v duchu severského designu stojí finský architekt Jyrki Tasa. V sousedství vyrůstajícího areálu YIT připravuje výstavbu projektu Lappi Hloubětín. Ten na Suomi Hloubětín plynule naváže a vytvoří s ním jednotný celek čítající dohromady cca 1 200 bytů, čímž se zařadí mezi největší rezidenční komplexy v Praze. Součástí Lappi Hloubětín budou i byty určené pro nájemní bydlení. Letos by mělo být uděleno stavební povolení pro první etapy.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti YIT

V projektu Ranta Barrandov byla na konci minulého roku dokončena první etapa se 141 byty a zároveň pokračují práce na druhé fázi. Ta obsahuje 118 jednotek a měla by být zkolaudována koncem letošního roku. Dalším projektem ve výstavbě je unikátní rezidence Parvi Cibulka, kde citlivou přestavbou bývalé továrny Meopta vzniká 149 originálních bytů. Ty zahrnují několik variant bydlení, mimo jiné loftové byty, mezonety, byty s galerií či s výškou stropů 4,5 metru. Architektonický návrh rekonstrukce pochází od renomovaného architekta Jakuba Ciglera. Předpokládané dokončení hrubé stavby se datuje na duben letošního roku. V listopadu pak dojde ke kolaudaci obálky budovy, do léta 2022 budou postupně kolaudovány samotné jednotky.

Letos v lednu YIT odstartovala novinku Koti Libeň se 140 nízkoenergetickými byty. Hrubá stavba by měla být hotova v prosinci 2021, celkové dokončení pak koncem roku 2022. Další řadu projektů má společnost ve fázi příprav, tak aby je mohla zahájit v průběhu let 2022 – 2023. Současně s tím aktivně jedná o nových akvizicích.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti YIT

Rok 2021 v duchu nových trendů

Hlavní strategickou činností YIT nadále zůstane výstavba a prodej bytů do osobního vlastnictví. Developer se ovšem v tomto roce plánuje také více zaměřit na nájemní bydlení. Proto chce vyhradit zhruba 200 nových jednotek k pronájmu. Výhledově se jedná až o 500 takových bytů. Desítky z nich začlení do polyfunkčního projektu Lappi Hloubětín.

Další oblastí, která bude patřit k prioritám, se stane prefabrikace. „Zde vidíme obrovský potenciál. Díky prefabrikovaným částem dosáhneme ještě kvalitnějšího provedení našich projektů a zejména výrazného zkrácení doby výstavby, což noví majitelé jistě ocení. Zároveň nám umožní lépe čelit nedostatku pracovních sil ve stavebnictví. První prefabrikovaná koupelna byla již součástí vzorového bytu v etapě Pori v Suomi Hloubětín. Začlenit je chceme také do projektu Lappi Hloubětín. V realizaci tohoto cíle nám pomáhají i hluboké znalosti a zkušenosti mateřské společnosti ve Finsku,“ vysvětluje Marek Lokaj.

zdroj/foto: Se souhlasem společnosti YIT

Mezi hlavní strategické priority celé skupiny YIT v oblasti ekologie a udržitelného rozvoje patří závazek snížit do roku 2030 v rámci stavební a developerské činnosti společnosti uhlíkovou stopu na polovinu, a to z úrovně roku 2019. Uplynulý rok, první po vyhlášení těchto klimatických cílů, byl pro YIT úspěšný a znamenal první kroky na cestě k dosažení stanovených met. V rámci tohoto procesu chce firma ještě více využívat obnovitelné zdroje energie a vylepšovat monitoring a statistiku produkce CO2 ve všech projektech navrhovaných od roku 2020.

Autor: Milan Novější

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky