kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Lifestyle » Estate Lifestyle » Zanzibar i Francie: Unikátní ekologické destinace, které si zamilujete

Zanzibar i Francie: Unikátní ekologické destinace, které si zamilujete

Zdroj/foto: Archiv
Ať už plánujete dovolenou nebo ještě vyčkáváte na lepší příležitost, inspirujte se dechberoucími destinacemi, které dbají na okolní prostředí. Vinice ve Francii i resort v Dominikánské republice - našli jsme ideální destinaci pro každého.

Splynutí s přírodou

S myšlenkou regenerace těla i duše vznikl přírodní boutique hotel Natura Cabana v Dominikánské republice. Skrytá lokalita přímo u moře, avšak ve městě Cabarete, slibuje dokonalé splynutí s okolím díky dvanácti bungalovům z přírodních materiálů. Střecha z palmových listů chrání interiér ze dřeva, kamenů, ale i mušlí a rovnováhu energií zaručuje design podle feng šui. Příroda je hlavním konceptem hotelu a koexistují s ní i obě restaurace, které vaří ze surovin z vlastní organické zahrady. Attabeyra Spa se zaměřuje na uvolnění smyslů během masáží, zábalů, tělových peelingů či pleťových procedur a další cesta pak vede do hotelového yoga temple, kde se můžete oddat lekci jógy či meditaci. 

Zdroj/foto: Archiv

Na vinici

Vskutku odpočinkový zážitek vás čeká ve francouzské oblasti Champagne, kde se nachází resort Cottages Antoinette. Ekologický projekt zaujímá tři dvoupatrové útulné chaty ve tvaru kvádrů s francouzskými okny. Rezidence stojí přímo na vinici, a poskytuje tak dechberoucí výhled na legendární vinařskou oblast. Všechny domky jsou postaveny ze dřeva, které zaručuje ochranu a udržitelnost životního prostředí, čemuž napovídá i samotná lokalita u přírodního národního parku v Remešském pohoří. Samozřejmostí je také organické a biodynamické šampaňské. 

Zdroj/foto: Archiv

Ostrovní ekosystém

Resort Chapwani náležící k Zanzibaru je ve skutečnosti privátní ostrov, jehož majitelé se zavázali k ochraně životního prostředí, aby co nejvíce rozvinuli potenciál přírodní scenérie s typickou faunou a flórou. Ostrov je tedy zaměřený na ekoturismus, přičemž o samotný eko status se zasloužil fotovoltaický systém resortu. Vila i chaty u moře mají vlastní solární systém, který zajišťuje ohřev vody, a bazén je napuštěný mořskou vodou. Zatoužíte-li po čisté relaxaci, vyzkoušejte masáž na pláži při východu nebo západu slunce.  

Zdroj/foto: Archiv

Autor: Lenka Komrsková

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky