kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Promotion » TAKENAKA EUROPE: 25 let na českém trhu

TAKENAKA EUROPE: 25 let na českém trhu

Takenaka
Foto: Takenaka
TAKENAKA EUROPE GmbH – organizační složka poskytuje služby v architektuře a výstavbě pro soukromý i veřejný sektor. Během posledních 25 let v České republice postavila více než 200 staveb a projektů.

V loňském roce uplynulo již 25 let od vstupu společnosti TAKENAKA EUROPE GmbH na český trh a realizace jejího prvního úspěšného tuzemského projektu. Česká pobočka TAKENAKA EUROPE byla založena jako organizační složka společnosti TAKENAKA EUROPE GmbH, která sídlí v německém Düsseldorfu a je koordinační společností pro aktivity v celé Evropě. Česko se tak dostalo mezi adresy, kde působí japonský gigant v oblasti stavebnictví a architektury – společnost TAKENAKA Corporation, která má více než 400letou tradicí. Sídlí v Tokiu a Ósace a patří mezi TOP 5 stavebních společností v Japonsku.

Jako generální dodavatel nabízí společnost TAKENAKA výstavbu na klíč doplněnou o projekční a inženýrské služby. V celosvětovém měřítku působí tato společnost již od roku 1960. Japonská mateřská společnost v současné době zaměstnává více než devět tisíc vysoce kvalifikovaných odborníků.

Takenaka
Foto: Takenaka

Vše na jednom místě

Česká pobočka japonské společnosti TAKENAKA Corporation původně vstoupila na český trh s cílem poskytovat komplexní služby generálního dodavatele v architektuře a pozemním stavitelství především pro japonské investory, kteří se rozhodli vybudovat výrobní závody na území České republiky se zaměřením na průmysl. Stejně jako doma v Japonsku TAKENAKA poskytuje v České republice služby založené na jednotné filozofii postavit budovu, která přesně odpovídá potřebám a požadavkům klienta. Aktivity společnosti jsou zaměřeny na projektování a výstavbu trvalých architektonických děl, která jsou v souladu nejen s okolním prostředím, ale jsou také funkční a snadno se udržují. Po celou dobu působení na českém trhu poskytuje TAKENAKA komplexní služby v každé fázi životního cyklu stavby, od počátečního projektování přes výstavby až po provoz a údržbu.

Firma neustále rozvíjí integrovaný přístup k projektování a realizaci staveb na principu Design & Build – IDBS (Integrated Design Build System). Jedinečný systém projektování a výstavby IDBS společnosti TAKENAKA zahrnuje širokou škálu odborných poradenských, projekčních a inženýrských služeb včetně realizace stavby. Odpovědnost v celém procesu nese jediná osoba. Od počáteční studie proveditelnosti přes projektování a proces výstavby až po předání stavby a průběžnou údržbu dostává klient díky systému IDBS jen ty nejlepší japonské služby. Výsledkem je úspora času a snížení celkových nákladů. Vysokou kvalitu a výkonnost zaručuje integrovaný přístup v rámci projektových týmů, který propojuje týmy klienta se společností TAKENAKA.

Takenaka
Foto: Takenaka

Automobilové milníky

Korporátní obchodní politika se zaměřuje na rozvoj dlouhodobých vztahů a strategických partnerství s klienty, která zahrnují všechny aspekty stavební činnosti, a to i po dokončení projektu. Velkou pozornost TAKENAKA věnuje kontrole kvality na všech úrovních společnosti. Důležitými komponenty přístupu ke klientovi jsou zejména komplexnost služeb, důsledné dodržování harmonogramů projektů a standardů kvality a bezpečnosti. Samozřejmostí je vysoká úroveň týmové práce a v neposlední řadě poskytování unikátních řešení přizpůsobených různorodým požadavkům a potřebám klientů.

Od založení společnosti a etablování na českém trhu byly dosavadní aktivity a rozvoj české pobočky společnosti TAKENAKA EUROPE GmbH ovlivněny několika klíčovými milníky. Jedním z nich byla stavba závodu na výrobu automobilů pro společnost Toyota Peugeot Citroën Automobile Czech (nyní Toyota Motor Manufacturing Czech Republic) v průmyslové zóně Kolín – Ovčáry. Tento projekt vyvolal příliv řady dalších japonských investic z automobilového průmyslu do Česka. Dalším signifikantním projektem pro TAKENAKU byla výstavba výrobního závodu pro korejskou společnost Hyundai Motor Manufacturing Czech, s. r. o. (HMMC) v Nošovicích a řadu jejích subdodavatelů.

Klientské portfolio záhy rozšířili také renomovaní zákazníci z USA (např. AFSI, Donaldson a Yankee Candle) a Evropy (např. Mubea, Weba, Doosan/Bobcat nebo Baumann Springs). TAKENAKA rovněž rozšířila produktové portfolio o segment rezidenční výstavby a kancelářských budov pro významné developerské společnosti.

Takenaka
Foto: Takenaka

Lídr v technologiích

Z technologického hlediska bylo důležité zavedení metody BIM (Building Information Modelling), která je ve stavebnictví celosvětovým trendem a která zásadně mění všechny dosavadní metodiky a způsoby práce v celém odvětví. TAKENAKA byla jednou z prvních společností na českém trhu, která implementovala tuto metodu do projektování a designu, která se nyní stává technickým standardem. Při projektování TAKENAKA klade důraz na udržitelná environmentální řešení pro budovy (zelené budovy), eliminaci rizik stavebních projektů a harmonizaci výrobních budov s jejich technickým zázemím a vybavením. Soustředí se také na optimální integraci výrobních technologií do budov, což je zárukou ekonomického provozu a dlouhé bezporuchové životnosti celého systému.

V současnosti tvoří široké produktové portfolio společnosti nejen projekty industriálních objektů (výrobní haly, logistické haly, R&D centra, testovací centra, showroomy, administrativní objekty atd.), ale také rezidenční a kancelářské či multifunkční budovy. Klientské portfolio společnosti zahrnuje renomované mezinárodní a lokální společnosti.

Během uplynulých 25 let se TAKENAKA EUROPE GmbH – organizační složka vypracovala do pozice respektovaného generálního dodavatele staveb, který poskytuje široké portfolio služeb šitých na míru pro široký okruh klientů.Japonská společnost Takenaka se nesoustředí jen na stavbu průmyslových nemovitostí. Developerům nabízí kompletní služby od architektonického návrhu, přes projekt až po výstavbu. Má za sebou zajímavé rezidenční projekty i návrhy kancelářských či multifunkčních objektů. Oficiální oslavy tohoto významného výročí se uskuteční letos a budou spojeny s padesátým výročím založení koordinační společnosti pro Evropu TAKENAKA EUROPE GmbH v Německu.

Autor: Jan Lidral, Marketing Manager Central Europe, TAKENAKA EUROPE GmbH – organizační složka

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
NABÍDKA NEMOVITOSTÍ
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky