kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » V Pardubicích vznikne administrativní centrum Palachovka

V Pardubicích vznikne administrativní centrum Palachovka

Zdroj/foto: Se souhlasem CFIG
Společnost CFIG Real Estate, patřící do finanční a investiční skupiny CFIG, představuje finální podobu projektu Palachovka. Pětipodlažní administrativní centrum v širším centru Pardubic koupila společnost od stavebního holdingu Enteria. Hotové prostory by měly být připraveny k nastěhování do konce roku 2022.

Rozestavěná administrativní budova má pět nadzemních podlaží. Celý objekt nabídne zhruba 2 500 m2 kancelářských a obchodních ploch a 240 m2 zelených teras s panoramatickým výhledem na Pardubice. Poloha na křižovatce ulic Na Spravedlnosti a Jana Palacha inspirovala k názvu projektu Palachovka.

„Budova je již delší dobu rozestavěna a podařilo se nám ji získat za zajímavých podmínek. Jsem pardubický patriot, takže i z toho důvodu jsme příliš neváhali. V realitách vidíme potenciál, chceme v nich růst a vstup do developmentu je tak dalším přirozeným stupněm vývoje naší společnosti,“ říká Martin Chovanec, zakladatel skupiny CFIG.

Zdroj/foto: Se souhlasem CFIG

V současné době je hotova hrubá stavba – železobetonový skelet včetně přípojek. Probíhá aktualizace projektu z pohledu nových stavebních, bezpečnostních a energetických nároků a jsou zahájeny práce na infrastruktuře, interiérech a opláštění budovy. Do konce roku 2022 by měly být prostory připraveny zájemcům k nastěhování.

„Rádi bychom, aby se budova Palachovky stala atraktivní dominantou veřejného prostoru dané lokality. Přízemní obchodní prostory chceme obsadit atraktivními značkami, v tuto chvíli máme potvrzený zájem renomované mezinárodní kavárenské společnosti,“ doplňuje Chovanec. Další čtyři patra nabídnou plochu pro kanceláře. Celý projekt klade důraz na vysoký standard a modernost ve všech aspektech. O úspornost budovy se postará střešní solární elektrárna, nároky zelené budovy naplní rozsáhlé terasy osázené zelení, stejně jako okolní zelené plochy.

CFIG Real Estate působí na realitním trhu od roku 2018. Od té doby se portfolio vlastněných nemovitostí rozrostlo do vyšších desítek a má hodnotu téměř čtvrt miliardy korun. Společnost se zabývá nákupem problematických nemovitostí v dražbách, exekucích, insolvencích či přímými výkupy. Následně u těchto nemovitostí odstraňuje právní vady, očišťuje je od dluhů a rekonstruuje je. Nemovitosti pak dále pronajímá nebo prodává koncovým zákazníkům. Projektem Palachovka společnost CFIG Real Estate vstupuje nově do oblasti developmentu.

Zdroj/foto: Se souhlasem CFIG
Zdroj/foto: Se souhlasem CFIG

Autor: Milan Novější

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky