kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » ARCHITECT+ » Industriální ozvěna v pražských Holešovicích

Industriální ozvěna v pražských Holešovicích

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti SEBRE
Stanislav Fiala se po Šporkovském paláci a DRNu opět výrazně podepsal na tváři Prahy. Nejnovější projekt vznikl na téměř dvacet let prázdné parcele, paradoxně ve stejné ulici, kde sídlí ateliér, jehož byl ještě před nedávnem součástí. A jako každá z jeho aktuálních realizací i tato vzbuzuje hodně emocí.

Na nároží ulic Komunardů a Přístavní vznikl polyfunkční dům, který uzavřel narušený obvod jednoho z typických pravidelných holešovických bloků. Zaplnil tak místo po dvou pětipodlažních činžovních domech, které musely být po povodních roku 2002 kvůli narušené statice strženy.

Zadáním bylo navrhnout moderní víceúčelový dům, který univerzálně naplní všechna aktuální očekávání vyplývající ze současného způsobu života a práce, zároveň bude sebevědomě, avšak s respektem pracovat s historickými i současnými souvislostmi Holešovic.

Výška domu navazuje na tradiční strukturu okolních bytových domů. Hmota rohu je celá vysunuta o dvě patra nad přirozenou římsu, čímž vytváří archetypální nárožní věž. Zároveň tak pod sebou uvolňuje nástupní prostor věnovaný rozšíření ulice. Projekt předpokládá doplnění věže o veřejné hodiny, klasický to městský prvek. Snažili jsme se nabídnout do této hlavní holešovické třídy dvoupatrový obchodní parter, jelikož do genů domu se přirozeně propisovala návaznost na náš starý fungující projekt protější revitalizované továrny nazvané Holport. Dlouhými léty prověřené fungování dvou obchodních pater nám dávalo naději, že i v našem novém domě by se měly potkat podobně úspěšné energie. Obě podlaží jsou propojená dominantním schodištěm, prorůstajícím skrz skleněnou fasádu až do zahrady vnitrobloku, kde tak tvoříme pokračování veřejně laděného výstavního prostoru.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti SEBRE

Od třetího podlaží je dům určen k bydlení. Vzhledem k umístění na rušné městské ulici i s ohledem na charakter jedné z nejvíce dynamických pražských čtvrtí jsou zde navrženy převážně byty menší, pro mladší skupinu obyvatel. Snažili jsme se však vytvářet možnosti propojení menších bytů pro univerzálnější varianty vývoje domu. V nejvyšším, sedmém podlaží se nachází čtyři větší atraktivní byty s prostornými střešními terasami, což jasně naznačuje jejich výjimečnost. Součástí domu jsou také tři podzemní podlaží velmi pohodlně dimenzovaných garáží.

Výtvarně dům pracuje jak s industriálním odkazem Holešovic, tak s motivací obohatit dům blahodárnou zelení. Ta je v celkovém konceptu využita výrazně, a to nejen na terasách a balkonech. Popínavými rostlinami budou po létech obaleny i nárožní ocelové sloupy a hlavní stabilizační betonové pilíře, které tvoří zásadní a charakteristickou tvář uličního průčelí. Tato udržovaná a pečlivě centrálně zavlažovaná zeleň by měla šplhat do vysokých pater a pohledový beton z velké části přikrýt.

Komunardů XXXV

Místo: Komunardů 35, Praha 7 Investor: SEBRE

Autor: Stanislav Fiala / Fiala + Němec Studie: 2011

Projekt: 2013

Realizace: 2020

Hlavní dodavatel: Hinton

Galerie

Autor: Stanislav Fiala

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky