kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Vanguard: Stylové lofty v dominantě pražských Modřan

Vanguard: Stylové lofty v dominantě pražských Modřan

Vanguard
Foto: PSN
Portfolio společnosti PSN se v roce 2013 rozrostlo o budovu někdejší továrny na letecké přístroje Microna, nepřehlédnutelnou dominantu pražských Modřan. Developer s ní měl velké plány a v roce 2019 zahájil její přestavbu na luxusní projekt Vanguard Prague s unikátním loftovým bydlením. Na budoucí obyvatele čekají lofty od renomovaných architektů, stejně jako ty v základní úpravě shell & core, které si každý zařídí podle svých představ. V současnosti práce běží na plné obrátky, k nahlédnutí jsou k dispozici vzorové lofty. Dokončení projektu PSN plánuje ještě v letošním roce.

Fabrika zaměřená na letecké přístroje, v posledních letech známá především pod názvem Mikrotechna či Microna, začala v Modřanech působit v roce 1935. Vzhledem k zaměření na vojenské dodávky firma založená dvěma piloty československé armády přesídlila z Vinohrad do nové budovy postavené jako bunkr, což při výšce čtrnácti pater znamenalo použití ohromného množství betonu a železa. Jednotlivé zdi a stropy tak snesou extrémní zatížení. Po zrušení výroby se prostory proměnily na kanceláře a umělecké ateliéry a současný vlastník PSN se rozhodl pro jejich definitivní konverzi do stylových loftů.

Budova s plochou 16 000 m2 vyniká nadstandardní pevností, díky níž si mohou budoucí majitelé poručit téměř cokoliv. Projekt Vanguard nabízí 150 loftů s industriální atmosférou, s plochou od 41 m2 až po penthousy s výměrou 626 m2, téměř každý z nich má terasu. Díky velkorysé výšce stropů až 4,3 metru působí interiéry s okny od podlahy ke stropu vzdušně a disponují širokou variabilitou využití. Umožňují například vložení dalšího patra.

Vanguard
Foto: PSN

Exkluzivita s nádechem New Yorku

Trend loftového bydlení odstartovali zejména newyorští umělci, kteří začali obývat opuštěné výrobní a skladové haly. V minulém století vyrostl bezpočet továren, nicméně technický i společenský pokrok způsobil, že mnohé postupně přestaly sloužit svému účelu. Vzhledem k tomu, že nikdo nechtěl využívat stovky čtverečních metrů bez topení, teplé vody a dělení na místnosti, bylo velmi levné si je pronajmout, což brzy došlo zejména umělcům ve Spojených státech. Ani esa jako Jackson Pollock nebo Donald Judd neměli zpočátku peníze a takové haly si pronajímali jako ateliéry, v nichž i žili. A díky absenci zdí vznikl zcela nový pohled na bydlení.

„Dnes už velký nedělený prostor s vysokými stropy není synonymem východiska z nouze. Právě naopak. Výhodou průmyslových staveb z dob minulých je obvykle dobře dopravně dostupná poloha blízko městského centra a minimální překážky pro realizaci výjimečných architektonických návrhů. Takové prostory přímo vybízejí ke kreativnímu řešení,“ uvádí ředitel developmentu PSN Štěpán Smrčka a doplňuje: „A přesně to nabízejí lofty v projektu Vanguard. Mají specifickou atmosféru danou industriálními prvky a geniem loci, skvělé dispoziční řešení, nejmodernější technologické vybavení a splňují ty nejvyšší standardy bydlení. Vytváříme zde unikátní loftové bydlení či originální prostory pro práci, například kancelář, umělecký ateliér nebo hudební studio.“

Vanguard
Foto: PSN

Stylové a funkční řešení prostoru

Z bytových jednotek mohou budoucí obyvatelé zvolit buď variantu shell & core, kde si interiér zařídí plně k obrazu svému, nebo sáhnout po návrzích od renomovaných architektů a designérů – Ivanky Kowalski a studia OOOOX. Na projektu se podíleli i architekt Petr Drexler či studio ID_arch.

Všechny interiéry se ponesou v duchu nejmodernějších technologií. Ovládací prvky bude možné propojit do chytré domácnosti a pomocí telefonu či hlasu nastavovat světla, termostaty, reprodukční techniku, zámky nebo alarmy.

Luxusní zázemí je samozřejmostí

Naprostou novinkou, která v tuzemsku nemá obdoby, je autovýtah pro zaparkování vozu takříkajíc v obýváku. Projekt Vanguard se dále pyšní nadstandardním zázemím pro nové obyvatele. Například střešní terasy přístupné všem rezidentům budou sloužit k setkávání a grilování v letní sdílené kuchyni. Unikátem se stane střešní sauna ve výšce 68 metrů nad zemí, což je výše než špička Petřínské rozhledny, s krásnými denními, a zejména nočními výhledy na Prahu.

Noví rezidenti ocení také recepci se službou concierge a reprezentativní lobby. Chybět nebude spa & wellness zóna s dvacetimetrovým proskleným bazénem v místě bývalého protiatomového krytu nebo s parní a finskou saunou, fitness či vlastní cinema místností.

Vanguard
Foto: PSN

Blízko k řece i na golf

Okolí projektu se vyznačuje spoustou zeleně, minimální zástavbou a skvělou dopravní dostupností. Do víru velkoměsta se rezidenti dostanou za patnáct minut autem i hromadnou dopravou. Nedaleké klidové zóny podél Vltavy nabízejí spoustu možností k relaxaci a ke sportu. Jen pár minut vzdálené je golfové hřiště Hodkovičky, tenisové kurty či oblíbená cyklostezka. Možná v lokalitě v budoucnu vznikne i marina na břehu Vltavy.

Autor: PSN

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky