kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Lifestyle » Estate Lifestyle » Travel News: Africké safari nového věku

Travel News: Africké safari nového věku

safari
Foto: Homestead
Jaké cestovní novinky jsme si pro vás přichystali?

Země nejšťastnějších

Chcete-li vyrazit do země, jejíž obyvatelé se považují za nejšťastnější na světě, musíte do Finska. To stojí na první příčce letošního World Happiness Report, který sestavuje OSN. Nejšťastnější zemí světa se stalo již popáté v řadě. Následují ho severští sousedé Dánsko a Island. Skandinávské národy se tradičně řadí mezi nejspokojenější, důvodem může být i praktikování tzv. hygge, schopnosti nacházet neobyčejné i v obyčejných momentech života. První desítku šťastlivců roku 2022 tvoří ještě Švýcarsko, Nizozemsko, Lucembursko, Švédsko, Norsko, Izrael a Nový Zéland. Česká republika obhájila osmnácté místo. A jak se covidová pandemie promítla do hodnocení? Jen v tom nejlepším. Dobrovolnictví a dárcovství vzrostly ve všech částech světa o 25 procent. Covid má tedy na svědomí i nárůst dobra ve společnosti. Finsko, země nejšťastnějších lidí, bylo obdařeno také řadou přírodních divů. Třeba v pohodlí originálního hotelu Kakslauttanen, jenž se skládá z prosklených iglú, můžete usínat při pohledu na měnící se barvy polární záře a nechat se ukolébávat na vlnách hygge, skandinávského umění žít.

Finsko
Foto: Pixabay

Létání na nejvyšší noze

Pokrok nelze zastavit a v případě aviatiky to platí obzvlášť. Ocenění Crystal Cabin Awards každoročně hodnotí koncepty, které požitky z létání posouvají na vyšší úroveň. Letos zaujaly především originální kabiny a ekologické inovace, které učiní létání šetrnější vůči životnímu prostředí. Porotu zaujal projekt AirSleeper od amerického studia MMILLENNIUMM. Jeho designéři navrhli kabiny po vzoru dvouposchoďových autobusů. Cestujícím poskytnou dostatek soukromí i prostoru pro spánek a prác i.Do úzkého výběru se dostal i koncept Explorer, vyvinutý německou Lufthansou. Představuje private jet s vnitřním projekčním systémem, který umožňuje přenos obrazu na strop a stěny kabiny. Během letu se tak budete moci ponořit například do podmořského světa. Návrh, který se již stal realitou, uskutečnila na palubě Airbusu A 350 společnost Virgin Atlantic. Nese název The Booth a je určen pasažérům v exkluzivní třídě Upper Class. Nabízí společenský prostor, kde si dva cestující mohou vychutnat prémiový drink vysoko v oblacích.

let
Foto: Crystal Cabin Award

Africké safari nového věku

Každoročně se na světě otevře mnoho resortů, které se snaží povýšit představu o jedinečnosti. K nejočekávanějším projektům letošního roku patří The Homestead, eko luxusní jihoafrický resort v přírodní rezervaci Nambiti. Tvoří ho dvanáct dokonale designově ztvárněných lodgí, šest s vlastním infinity bazénem a šest se střešní zahradou. Navzdory luxusu měli tvůrci na paměti ekologické a etické principy, na jejichž základech resort stojí. Jakkoli se může zdát, že ekologie a luxus představují neslučitelné koncepty, The Homestead poháněný solární silou dokazuje opak. Při stavbě se kladl nekompromisní důraz, aby co nejméně narušila okolní prostředí díky použití pouze udržitelných materiálů převážně z místních zdrojů. Namibiti je domovem majestátních zvířat a stejně tak malých vzácných druhů hmyzu. Filozofie resortu zní: na každém tvorovi záleží. A tak vedle velké pětky uvidíte i další zvířecí a rostlinné členy vytvářející unikátní biodiverzitu tohoto místa. V privátním letadle si budete moci zblízka prohlédnout jednu z nejkrásnějších přírodních scenerií světa, Dračí horu.

safari
Foto: Pixabay

Autor: Barbora Slavíková Literová

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
NABÍDKA NEMOVITOSTÍ
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky