kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Vila dům Na Vinici: Sofistikované bydlení v srdci Vinohrad

Vila dům Na Vinici: Sofistikované bydlení v srdci Vinohrad

Zdroj/foto: PSN
Pražské Vinohrady se zrodily v době vlády Karla IV. Právě císař dal příkaz jihozápadní svahy za branami Prahy osázet vinnou révou. Zdejší vinice, sady a zahrady se začaly postupně proměňovat zástavbou až na konci 19. století, kdy padly městské hradby. Královské Vinohrady již tehdy lákaly pražskou elitu.

Během 20. století tady našli domov pokrokoví intelektuálové, umělci, sochaři, hudební skladatelé, spisovatelé nebo architekti. Zejména v průběhu dvacátých a třicátých let zde byla také vystavěna prémiová vilová čtvrť. Nyní zde vyrůstá nový projekt od PSN s idylickým názvem Vila dům Na Vinici.

Noblesní architektura protkaná krásou zeleně

Vila Jana Kotěry, dvojdům Josefa a Karla Čapkových či Pokorného vila s neobyčejným terakotovým obložením v geometrických obrazcích zednářů zdobí současné Vinohrady stejně jako kostel Nejsvětějšího srdce Páně slovinského architekta Josipa Plečnika nebo nádherné parky. Výsostné postavení mezi nimi zaujímají Havlíčkovy sady, a to nejenom kvůli unikátním výhledům na Prahu. Park inspirovaný italskou renesancí, zvaný dle svého zakladatele Grébovka, dokonce živě připomíná královskou historii Vinohrad prostřednictvím půvabné vinice. Snoubí krásu rozličných dřevin a vodních kaskád, kterou ještě násobí sochařské výtvory, umělá jeskyně nebo novorenesanční pavilony a altány k posezení. Park lemuje severní břeh Botiče a několik ulic. Mezi nimi i Peruckou ulici, kde pod taktovkou společnosti PSN právě vyrůstá nový projekt.

Zdroj/foto: PSN

Všechny barvy života na jednom místě

Novostavba Vila dům Na Vinici odkazuje na luxusní vilovou zástavbu první republiky, současně dýchá mladistvou svěžestí. Odpovídá nejvyšším požadavkům 21. století. Podobně jako celé Vinohrady i nový dům dokonale kombinuje vymoženosti moderního života spolu s bohatou historií, uměleckou tradicí i krásou přírody. Je zasazený do luxusní lokality, která vedle příjemného bydlení nabízí stylové restaurace, kavárny, obchody či kulturní zařízení v čele s Divadlem na Vinohradech. Mezi všemi aspekty dokonalého městského života tady nechybí ani perfektní občanská vybavenost.

Nadčasový design pro dokonalý domov

Vila dům Na Vinici zrcadlí romantiku zvlněné krajiny, která dnes láká nové obyvatele stejně jako kdysi ty největší osobnosti českého národa. Přírodní scenerie se odráží také v interiéru v záplavě přirozeného světla a harmonických tónech pohody.

Architektonické řešení respektuje tradiční hodnoty bydlení. Nezapomíná na nejmodernější technologie pro maximální uživatelský komfort. Chybět proto nemohou ani balkony a předzahrádky s krásnými výhledy. V celkem čtyřech patrech najdete 27 velkolepě pojatých bytů o dispozicích 1+kk až 3+kk, které nabízejí pohodlný životní prostor jednotlivcům i celým rodinám. V podzemním podlaží jsou majitelům bytů navíc k dispozici garážová parkovací stání a sklepní kóje. Nadčasový design ideálně dokresluje perfektní praktické pojetí, aby společně vytvořily dokonalý domov.

Zdroj/foto: PSN

PSN se představuje v novém světle

Marek Padevět, ředitel rezidenčních projektů PSN, Vila dům Na Vinici, uvádí slovy: „Po delší době PSN přichází s novým projektem, který je novostavbou, a to přímo v krásné vinohradské lokalitě Prahy 2. V nabídce máme většinu projektů, které vznikly rekonstrukcí původního objektu, a my jsme jim dali novou vizi a nový život. Projekt Vila dům Na Vinici bude nový solitérní objekt s 27 byty a parkováním přímo v domě, který je pouhých 150 metrů od krásných Havlíčkových sadů, tedy vinohradské Grébovky. Tento projekt vznikl velmi spontánně, a to oddělením části pozemku od našeho úspěšného projektu Depo Grébovka, který jsme v lednu 2021 stavebně dokončili. Líbilo se nám místo, které z jedné strany nabízí nevšední výhledy na Prahu a z druhé strany výhledy na vily v okolí Grébovky. Věřím, že noví majitelé bytů ve viladomu budou stejně nadšeni, jako jsme byli my, když jsme projekt s architekty vymýšleli a těšili se na jeho realizaci.“

Zdroj/foto: PSN

Společnost PSN působí na českém trhu od roku 1991, původně jako Pražská správa nemovitostí. Vlastní nemovitosti v Praze, Pardubicích a Hradci Králové. Mezi nejznámější patří například Tančící dům, Dům módy na Václavském náměstí, mrakodrap City Empiria na Pankráci nebo Palác Dlážděná.

Autor: Libor Strnad

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky