kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » YIT zvýšila prodeje v prvním čtvrtletí o téměř 70% oproti plánu

YIT zvýšila prodeje v prvním čtvrtletí o téměř 70% oproti plánu

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti YIT
Společnost YIT za první kvartál roku 2021 navýšila realizované prodeje o 68 %. Z původně plánovaných 68 bytů našlo svého nového majitele dokonce 112 jednotek. S ohledem na obrovskou poptávku po novém bydlení developer nabídl nyní ke koupi bytové jednotky v dalších dvou budovách projektu Koti Libeň. Hrubá stavba všech domů by měla být dokončena v závěru letošního roku, kolaudace by pak měla proběhnout na přelomu let 2022 a 2023. Práce dále běží také na druhé etapě komplexu Ranta Barrandov, v pořadí deváté fázi čtvrti Suomi Hloubětín a na revitalizaci bývalé továrny Meopta do podoby rezidence Parvi Cibulka se stylovým loftovým bydlením. Souběžně s tím pokračuje YIT v přípravě dalších projektů, hledání nových akvizičních příležitostí a v rozšiřování svého portfolia nájemních bytů.

YIT utvrdila svou pozici mezi pěticí předních českých rezidenčních developerů, když se během prvních tří měsíců letošního roku postrala o razantní nárůst svých plánovaných prodejů. Na zvýšeném zájmu o koupi nových bytů se podepsali mimo jiné investoři, kteří v současné nejisté době poptávají dlouhodobý a bezpečný způsob, jak uložit a zhodnotit své peníze. „Investice do bytu se řadí k těm nejstabilnějším, nemovitosti neztrácí na hodnotě, naopak je vidět z předchozích let, že stále rostou,“ vysvětluje obchodní ředitelka YIT Stavo Dana Bartoňová a dodává: „Spousta lidí je nakupuje právě s touto vidinou, nicméně jsou pak překvapeni, kolik starostí a zařizování je následně čeká. Naši činnost jsme tak již v minulosti pro naše klienty rozšířili o komplexní služby nájemního bydlení, kdy investorům a majitelům zajistíme veškerý servis od vybavení interiéru nábytkem a sehnání vhodného nájemce přes vyřizování smluv a hlídání plateb až po údržbu a kompletní správu pronájmu.“

I když bude výstavba a prodej bytů do osobního vlastnictví stále tvořit většinu portfolia společnosti, s ohledem na poslední trendy se YIT plánuje v mnohem větší míře věnovat nájemnímu bydlení – pro tyto účely se chystá letos z celkového počtu 400 až 650 nových bytů vyčlenit cca 20 %. Hned několik desítek jednotek k pronájmu zařadí do připravovaného projektu Lappi Hloubětín, který vznikne v těsném sousedství areálu Suomi Hloubětín a dohromady tak vytvoří jeden z největších rezidenčních komplexů v Praze.

V reakci na přetrvávající nedostatečnou nabídku na trhu bydlení YIT přichází i v období pandemie koronaviru s výstavbou nových rezidenčních projektů. Byť se lidé nyní nacházejí v ekonomicky nejisté situaci, na trhu s novými byty se výrazné dopady epidemie neprojevily. „Vysoká poptávka po koupi vysněného bydlení či nemovitosti na investici neutichá. To pociťujeme také u projektu Koti Libeň, v němž jsme začátkem roku spustili prodeje první etapy B a s ohledem na velký zájem je více než polovina prodaná. Od dubna tak mohou zájemci nově kupovat byty i ve zbývajících dvou budovách A a C,“ uvádí Dana Bartoňová.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti YIT

Koti Libeň

Rezidenční projekt Koti Libeň, jehož název znamená ve finštině domov, vyroste mezi ulicemi Františka Kadlece a Červená Báň na Praze 8. Celkem 3 domy o čtyřech až pěti podlažích vytvoří polouzavřený blok ve tvaru písmene U. Nabídnou bytové jednotky s dispozicemi od 1+kk do 5+kk a podlahovou plochou až 114 m2. K většině z nich bude náležet balkon, terasa či předzahrádka s orientací do vnitrobloku nebo nové klidné vnitřní ulice. Ta poslouží jako vjezd do podzemních garáží. V projektu se budou nalézat sklepy a sklepní kóje, kočárkárny, místnost pro mytí kol a psů a také dostatek zeleně. Architektonický návrh v moderním a minimalistickém designu respektuje okolní zástavbu a obsahuje rovněž prvky udržitelného rozvoje.

Kromě toho developer pokračuje v realizaci a přípravě dalších svých projektů. V areálu Suomi Hloubětínpostupně roste téměř 900 bytů. V současnosti je ve výstavbě již devátá etapa Vantaa s celkem 104 komfortními byty, z nichž už zbývá volných jen posledních pár. Momentálně probíhají práce také na druhé fázi rezidence Ranta Barrandov se 118 nízkoenergetickými jednotkami ve finském stylu. Prodáno je téměř 70 %. U obou těchto etap se kolaudace plánuje v tomto roce. Ve výstavbě je rovněž unikátní projekt Parvi Cibulka vznikající přestavbou bývalé továrny Meopta, který zahrne 150 moderních bytů loftového typu v několika originálních variantách. K dokončení hrubé stavby by mělo dojít letos na jaře. Nové projekty pak YIT chystá například v Praze 9, 11, 12 a 15.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti YIT

Parvi Cibulka

Autor: Jan Němec

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky