kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » JRD letos plánuje zahájit přípravu více než 2 000 zdravých bytů

JRD letos plánuje zahájit přípravu více než 2 000 zdravých bytů

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti JRD
Developerská společnost JRD, která loni dosáhla rekordního obratu 1,61 mld. Kč, se letos chystá zahájit přípravu až 2 200 bytových jednotek o celkové velikosti kolem 145 tis. m2. V následujících dvou letech by tak mohla uvést na trh přibližně 800 bytů se zdravým vnitřním prostředím. Člen skupiny JRD Group má dále v plánu pokračovat v akvizicích stavebních pozemků, při nichž se zaměří na větší územní celky vhodné pro realizaci rozsáhlých rezidenčních projektů. Zároveň již brzy rozšíří své portfolio o první ryze administrativní budovu a poprvé tak vstoupí do segmentu komerčních nemovitostí.

Společnost JRD má nyní v nabídce sedm pražských environmentálně šetrných projektů s celkem 631 byty, 7 rodinnými domy a přibližně 20 komerčními prostory. Ty doplňuje mimopražský rezidenční areál Touškovský háj s 94 stavebními pozemky a Rezidence Silver Port se 70 jednotkami, které prodává pro investora Rezidence Na Palouku. Developer aktuálně staví šest projektů ze svého portfolia (Kratochvíle StochovskáNa hvězdárně TřebešínGreen Port StrašniceRezidence Michelangelova, Touškovský háj a Rezidence Silver Port), u dvou již brzy spustí výstavbu (Bohdalecké kvarteto a Císařská vinice) a v jednom nedávno odstartoval prodeje bytů (Vital Kamýk). Zároveň plánuje uvést na trh další dva projekty v Praze 12 a v Praze 9 a pokračovat v nákupu stavebních pozemků i větších územních celků. „Tím to ale zdaleka nekončí. Ještě letos se totiž chystáme zahájit přípravu projektů s přibližně 2 200 byty, které budou splňovat všechny parametry zdravé a udržitelné výstavby. Budeme při ní klást velký důraz nejen na návrh kvalitního architektonického a urbanistického konceptu jednotlivých staveb, ale také na větší participaci odborníků a veřejnosti při jejich začleňování do veřejného prostoru: chtěli bychom vypsat nejméně pět architektonických soutěží. Celkově jsme v uplynulém půl roce nakoupili akvizice pro nové rezidenční projekty s budoucími výnosy přibližně 3,2 mld. Kč, a to především v lokalitách Praha 15 a Praha 4,“ komentuje Jan Řežáb, majitel JRD.

 Developer spadá pod skupinu JRD Group, jež zastřešuje pět firem pod značkou JRD (JRD Development, JRD Property, JRD Energo, JRD Invest a Millenium Technologies). Ty pokrývají široké oborové spektrum od developmentu a nákupu nebo prodeje pozemků přes energetiku z obnovitelných zdrojů až po investice do výnosových nemovitostí. „Všechny pojí naše filozofie, že cestou k udržitelné budoucnosti je spojení moderních technologií, čisté energie, ekologického přístupu a omezení energetické náročnosti staveb. Naším cílem je být lídrem v oblasti udržitelnosti a expandovat do zahraničí. I při realizaci zdravých a šetrných developerských projektů proto využíváme přírodní materiály a inovativní technologie, na jejichž vývoji často spolupracujeme s odbornými organizacemi (například UCEEBem či Českou radou pro šetrné budovy), vysokými školami i soukromými subjekty. Jako vhodný příklad se nabízí luxusní projekt Císařská vinice, kde použijeme nové zdivo VAPIS P10 s výbornou vzduchovou neprůzvučností 47 dB, které jsme vyvinuli společně s firmou VAPIS, vytápění a chlazení stropem pomocí tzv. aktivovaného betonového jádra nebo tepelně-izolační okenní skla Eclaz pro více přirozeného světla v interiéru. Uvažujeme zde také o instalaci nadřazeného systému měření a regulace v kombinaci s chytrou domácností Loxone,“ dodává Jan Řežáb.

Autor: Milan Novější

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky