kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Promotion » Zájem investorů o zasídlení v ČR byl v roce 2021 rekordní

Zájem investorů o zasídlení v ČR byl v roce 2021 rekordní

budovy
Foto: CzechInvest
Agentura pro podporu podnikání a inovací CzechInvest zpracovala statistiky poptávek investorů po podnikatelských nemovitostech za uplynulý rok a z porovnání s čísly za posledních pět let je zřejmé, že se jednalo o rekordní období. Na základě poptávek investorů přicházejících do České republiky (nebo v ní rozšiřující své působení) bylo zpracováno celkem 142 nabídek podnikatelských nemovitostí, což je o 28 více než v předchozím roce. Poptávka investorů se tak dostává na úroveň z let 2017-2018 a i přes období ovlivněné pandemickou situací sledujeme velký zájem o průmyslové nemovitosti.

Nejvíce poptávaným krajem byl Ústecký, následovaný Moravskoslezským a Středočeským. Zvýšený zájem o uhelné regiony se dá očekávat i v souvislosti s připravovanou podporou obnovy území v rámci Operačního programu spravedlivé transformace, který vychází z JTF fondu EU. Z hlediska struktury investorů, byl dominantním sektorem výrobní průmysl, který tvořil téměř polovinu poptávek.

Foto: CzechInvest

Celkem bylo za rok 2021 nabídnuto investorům 711 lokalit. Ve strukturách poptávek dále pozorujeme meziročně zvýšený zájem o volné pozemky určené pro průmysl (o 34 více než v roce 2020), což reflektuje situaci na trhu, kde je velmi nízká neobsazenost již dokončených projektů. Nejvíce poptávanou velikostní kategorií byly haly do 10 000 m2 (celkem 56), v případě pozemku pak lokality s výměrou do 5 ha (celkem 59). V případě poptávky po pozemcích pozorujeme v souvislosti se záměry typu gigafactories také zvýšený zájem o lokality 20 ha plus, které jsou v ČR nedostatkovým zbožím.

Foto: CzechInvest

Důležité je také zmínit, že v patnácti procentech tvořily nabídku brownfieldy. Ty se do hledáčků investorů, vzhledem k aktuální situaci na trhu, dostávají stále častěji. V souvislosti s tím budou v nadcházejícím roce CzechInvest ve spolupráci s MPO, jakožto subjekty, které mají v gesci Národní strategii pro regeneraci brownfieldů, hledat cesty, jak zvýšit podporu umístění investice na brownfieldu, a tím umožnit revitalizaci i nyní pro trh méně zajímavých lokalit.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky