kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Zájem o zrekonstruované byty v centru Prahy roste

Zájem o zrekonstruované byty v centru Prahy roste

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Acord Invest
Počet bytů nabízených na pražském realitním trhu rok od roku klesá. Může za to zejména nefunkční stavební zákon a přebyrokratizovaný zdlouhavý proces povolování. Ubývají hlavně byty v novostavbách. To nahrává mimo jiné i developerům, kteří se specializují na rekonstrukce zchátralých historických bytových domů v centru hlavního města.

Jedním z nich je i společnost Acord Invest, přední pražský developer specializující se daný segment, který na trhu působí již od roku 2006. „Máme za sebou více než 30 úspěšných rekonstrukcí v centru Prahy. V současné chvíli rozjíždíme mimo jiné i projekty zaměřené výhradně na nájemní bydlení, kdy po revitalizaci budovy klientům nabídneme kompletní správcovský servis,“ uvádí Serge Mayer, člen představenstva Acord Invest.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Acord Invest

Jak ale taková rekonstrukce probíhá a co všechno obnáší? „Po pečlivém vytipování zakoupíme nemovitost. Následně ve spolupráci s památkáři budově vdechneme zašlý lesk a obnovíme jejího genia loci, který se s léty chátrání vytrácel. Naše práce začíná u samotné akvizice včetně projektové činnosti a končí finálním prodejem či pronájmem. Naše správcovská společnost Forum se následně stará o správu všech našich objektů,“ doplňuje Mayer.

Investiční byt či vlastní bydlení?

„Typologie klientů se poměrně liší. V centru teď letí investiční byty, případně si zde pořizují byty mladí bezdětní, anebo třeba cizinci, kteří do Prahy přijeli za prací a vyhledávají centrum dění. Rodiny s dětmi pak nejčastěji vyhledávají širší centrum města, většinou v blízkosti zeleně, jako jsou např. naše projekty Teresa Lavande na Vinohradech či Ovenia Park Line na Letné, kde si převážná většina klientů pořídila byt k vlastnímu bydlení.“ uzavírá Mayer.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Acord Invest

Autor: Milan Novější

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky