Byznys & Reality

Administrativní budovy, rezidenční byty i rodinné domy: V Brně se staví v centru i na okraji

Administrativní budovy, rezidenční byty i rodinné domy: V Brně se staví v centru i na okraji
4.5.2021

Pandemie v České republice zastavila či přibrzdila spoustu odvětví. Jednou z výjimek zůstávají developerské firmy, které jedou na plno a snaží se uspokojit poptávku po novém bydlení i kancelářských prostorech. Jedním z výrazných developerů, který v Brně rozvíjí své projekty, je MS-INVEST, který přímo v centru Brna pokračuje v pracích na Paláci Trnitá.

Projekt Palác Trnitá skládající se z osmi budov by měl být dokončen v průběhu příštího roku. „Aktuálně probíhají práce na svislých konstrukcích v horních patrech. Abychom dokázali dostát termínu dokončení stavby, souběžně s konstrukčními pracemi probíhá instalace vzduchotechniky a omítání přízemí,“ říká obchodní ředitel MS INVEST Jaroslav Smrčka.

Bydlení pro rodiny, kanceláře pro firmy

Kromě 170 bytů budou součástí Paláce Trnitá také dvě administrativní části, jejichž celková podlahová plocha je více než osm tisíc metrů čtverečních, do kterých od příštího roku přesídlí významné české i zahraniční společnosti. „O kancelářské prostory, stejně jako o bytové jednotky, registrujeme velký zájem s ohledem na fázi stavby,“ popisuje Smrčka, podle kterého za zvýšeným zájmem stojí nejen unikátní architektonický návrh a technické řešení stavby, ale také skvělá lokalita.

Palác Trnitá bude v dosud nezastavěné lokalitě v těsné blízkosti nákupního centra Galerie Vaňkovka, tedy hlavní rozvojové zóny města Brna, takzvaného Jižního centra, kde vzniknou stovky tisíc metrů čtverečních moderních rezidenčních, kancelářských a obchodních ploch. Moderní část zároveň bezprostředně navazuje na historické centrum Brna, které je vzdáleno pouhých pět minut chůze.

Svojí výškou jednotlivé budovy navazují na sousední objekty – bývalou školu a protější Trinity. Proti němu, na rohu ulice Trnitá, stojí nárožní věž, která spolu s věží Trinity vytváří motiv brány do města.

Parkování v centru Brna

Po technologické stránce bude Palác Trnitá patřit mezi nejlépe vybavené kancelářské objekty v Brně, což potvrzuje významný certifikát BREEAM, který hodnotí vliv stavby na životní prostředí.  „Od původního zadání jsme chtěli přijít s výjimečným projektem, který nájemcům přinese komplexní servis,“ vysvětluje Smrčka z MS-INVEST.

Nájemcům tak bude k dispozici vstupní recepce s nonstop službou, několik podlaží bude disponovat i soukromou terasou. Důležitou otázkou je vždy téma parkování, které je zde zajištěno ve dvou podzemních podlažích a jednom nadzemním podlaží. Celkově tak nový komplex budov v centru Brna nabídne 453 garážových stání včetně 6 nabíjecích stanic pro elektromobily s tím, že na parkovišti ve vnitrobloku bude vybudována stylová obytná zahrada.

Staví se i mimo centrum

Kromě nových bytů vznikají v moravské metropoli také desítky nových rodinných domů. Jednou z atraktivních lokalit, kde nedávno proběhla kolaudace první etapy dostavěných domů, je Jundrov, který leží v těsné blízkosti řeky Svratky a obory Holedná.

V rámci projektu RD Jundrov, který navazuje na úspěšnou výstavbu rodinných a bytových domů z let 2005 – 2014, během nichž vznikly 4 bytové a 31 rodinných domů, bylo zkolaudováno prvních devět rodinných domů. Tím však projekt nekončí, v plánu je pro další etapu dokončení 6 typů řadových rodinných domů s dispozicemi 4+kk a 5+kk.

Rozvoj Brna a Prahy

Společnost Moravská stavební – INVEST, která se soustředí na development především v Praze, Brně a blízkém okolí měst, působí na českém trhu už 22 let, během kterých postavila přes 5000 bytů a rodinných domů a zároveň zrealizovala okolo 40 000 m² obchodních ploch a kanceláří.

Své projekty realizuje v centrech obou metropolí a v klidnějších lokalitách, s důrazem na dobrou dostupnost. Bohatá nabídka bytů i domů Moravské stavební – INVEST uspokojí jak zájemce o kvalitní bydlení v ruchu velkoměsta, tak i ty, kteří chtějí bydlet obklopeni přírodou.

Text: Libor Strnad Foto: MS-INVEST

Tyto stránky používají cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s jejich používáním.