kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Architektura & Design » Architekti už se mohou hlásit na 19. ročník Salonu dřevostaveb. Největší hvězdy odtajněny

Architekti už se mohou hlásit na 19. ročník Salonu dřevostaveb. Největší hvězdy odtajněny

Foto: Salon Dřevostaveb 2023

Startují přípravy dalšího ročníku festivalu a největší přehlídky dřevěné architektury Salon dřevostaveb, který příští rok v dubnu a květnu proběhne už po devatenácté. Chystají se přednášky, výstava na piazzettě Národního divadla i tištěná ročenka vybraných staveb. Pozvání do Prahy tentokrát přijali architekti z firmy Team V a na Slovensku žijící architekt Bjørn Kierulf. Jste architekti, nebo architektonické studio, které v posledních dvou letech dokončilo zajímavou realizaci s použitím dřeva? Přihlaste svou dokončenou stavbu různého měřítka a účelu a staňte se součástí Salonu dřevostaveb ´24! Podmínkou pro přihlášení je aktuálnost realizace a vysoký podíl dřeva v nosné konstrukci, nebo jeho netradiční použití.

19. ročník festivalu Salon dřevostaveb přinese množství inspirace ze zahraničí, představí nové trendy v materiálech a technologiích, a především pak poukáže na nejzásadnější počiny, které se za poslední dva roky urodily v oblasti dřevostaveb v Čechách a na Slovensku. Festival proběhne od 17. 4. do 22. 5. 2024 v Praze.

Foto: Salon Dřevostaveb 2023

Přednášky, trendy i výstava

Jeho součástí bude opět venkovní výstava vybraných projektů v centru Prahy na piazzettě Národního divadla, tradičně vyjde také Ročenka dřevěné architektury s výběrem a rozhovory s výraznými osobnostmi architektury. Samozřejmostí bude série přednášek, panelových diskuzí i prezentace domácích a hlavně významných zahraničních architektů.

Zahajovací a zároveň hlavní přednáškový večer se uskuteční 17. 4. v centru CAMP, 18.4. pak bude zahájena venkovní výstava v centru Prahy na piazzettě Národního divadla, která potrvá do 22. 5.

Do Prahy rovněž dorazí architekti z nizozemského studia Team V, což jsou mimo jiné autoři monumentální budovy hlavního nádraží Centraal Station v Rotterdamu či nové univerzitní budovy v Amsterdamu.

Dalším velkým lákadlem nadcházejícího ročníku bude také přednáška architekta Bjørna Kierulfa, který je zároveň zakladatelem společnosti EcoCocon, která se snaží o revoluci ve stavebnictví. Přináší totiž nový, efektivní a klimaticky neutrální konstrukční systém, jehož panely jsou vyrobeny ze dřeva a slámy.

Foto: Salon Dřevostaveb 2023

Možnost přihlásit vlastní projekt

Právě teď se otevírají přihlášky do 19. ročníku. Architekti tak mají možnost pokusit se zařadit svůj projekt mezi nejzajímavější dřevostavby za období posledních dvou let. Pokud jej organizátoři zvolí do užšího výběru, stane se součástí zmíněné výstavy i ročenky a jeho prezentaci uvidí návštěvníci přednáškového pásma. Projekty je možné přihlašovat až do 30. 01. 2024 přes on-line registraci vystavujícího, která je k dispozici na webových stránkách  Salondrevostaveb.cz.

„Od roku 2005 jsme během pořádání Salonu dřevostaveb představili přes 550 skvělých projektů. Podařilo se nám vybudovat výběrovou přehlídku současné dřevěné architektury, stali jsme se centrem osvěty v oblasti moderní a kvalitní udržitelné architektury ze dřeva a inspirací pro odpovědný životní styl. Festival zároveň představuje jedinečné místo pro setkání a navázání kontaktů mezi architekty, firmami z oboru, developery a investory,“ popisuje Pavel Horák, ředitel a zakladatel Salonu dřevostaveb, a dodává: “Těšíme se, jaké zajímavé realizace ze dřeva se nám letos sejdou a k jakým inspirativním setkáním v rámci akcí Salonu dřevostaveb dojde.”

Zdroj: SALON DŘEVOSTAVEB

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky