kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Lifestyle » Estate Lifestyle » Bentley Bentayga EWB Azure – nová definice komfortu

Bentley Bentayga EWB Azure – nová definice komfortu

Bentley
Foto: Bentley
Britská automobilová značka Bentley je jednou z nejexkluzivnějších na celém světě. Tuto skutečnost dokonale demonstruje prostřednictvím modelu Bentayga EWB Azure. Velké SUV nejen díky svému velkoryse pojatému interiéru a nejmodernějším technologiím představuje jeden z vrcholů luxusu na čtyřech kolech.

Automobilku Bentley, jejíž kořeny sahají až do roku 1919, proslavily vedle nezapomenutelných úspěchů ze závodu 24 hodin Le Mans koncem dvacátých let dvacátého století především její výkonné a luxusní limuzíny, rychlá cestovní kupé a stylové kabriolety. Zásadní milník v její historii představuje model Bentayga, který ve své původní podobě debutoval v roce 2015 a poprvé mezi sériové modely Bentley uvedl pouze dvouprostorovou karoserii s výklopnou zadní stěnou. I přes své revoluční pojetí se toto SUV svými liniemi hlásí k tradičním hodnotám své značky. Týmu designérů se podařilo navrhnout působivou atletickou vizáž, v níž se snoubí typické stylingové prvky vozu Bentley se sportovním přístupem.

Kvality tohoto modelu prakticky ihned potvrdil zájem ze strany zákazníků, který jej dodnes činí obchodně nejúspěšnějším zástupcem značky. Bentley jej samozřejmě neustále zdokonaluje, což dokazuje i pestrá paleta provedení, na jejímž vrcholu v současnosti stojí model Bentayga EWB Azure, který díky prodlouženému rozvoru nabízí bohatý prostor pro odpočinek a k tomu nádherné řemeslné zpracování v kombinaci s nejmodernějšími technologiemi navrženými pro poskytování maximálního komfortu všem cestujícím.

Bentley
Foto: Bentley

Kouzlo detailů

Bentley Bentayga EWB Azure na první pohled upoutá elegancí řešení svých předních partií. Téměř vše je vyvedeno v leštěném chromu včetně masky chladiče a s ní sladěných mřížek v dolní části nárazníku. Exkluzivní 22palcová kola s úžasným designem svých deseti paprsků jen umocňují dojem luxusu a jsou k dispozici ve třech různých provedeních. Od znaků Azure po ozdobná víčka plnění oleje a palivové nádrže se zde projevuje fantastická péče o detail.

Designéři přitom nepracovali jen na jemné stylizaci, ale museli si u provedení EWB poradit i s prodloužením rozvoru náprav o 180 mm oproti výchozímu modelu Bentayga. Výsledkem je i nadále dynamicky působící karoserie, jejíž celková délka je nyní 5305 mm. Z pohledu pozorovatele je prodloužení nejviditelnější v zadní polovině vozu, kde se soustředí do subtilního protažení druhého páru dveří a velmi decentně se svažující linie střechy.

Bentley
Foto: Bentley

Maximální pohodlí

Působivý exteriér modelu Bentayga EWB Azure vlastně jen naznačuje, jaký luxus se ukrývá v jeho interiéru s vybranými materiály a špičkovými technologiemi. Hlavní pozornost k sobě strhává prostor v zadní části vozu, který poskytuje mnohem více místa pro nohy cestujících. To je ovšem očekávaná výhoda, kterou přineslo prodloužení rozvoru náprav.

Naopak překvapení se odehrává v souvislosti s výbavou Bentley Airline Seat přinášející výjimečnou sadu funkcí pro pohodlí cestujících na zadních sedadlech. Ta nabízí téměř nekonečné možnosti nastavení. Navíc jsou sedadla vybavena světovou novinkou, kterou představuje systém Seat Auto Climate umožňující udržovaní předem nastavené teploty i vlhkosti na povrchu sedadel a upravování jejich chlazení či vyhřívání dle potřeby. Další výjimečnou novinkou je funkce Bentley Postural Adjust, která za pomoci senzorů provádí nepatrné úpravy povrchu sedadel, jimiž stimuluje svaly i proudění krve, a snižuje tak únavu, která může nastat při dlouhých cestách.

Vpředu řidič i spolujezdec mohou využívat sofistikovaný systém vyhřívání, odvětrávání a masážních funkcí předních sedadel. Samozřejmostí je špičkový multimediální systém s obrazovkami i pro zadní sedadla, výkonná klimatizace, ionizátory vzduchu a velmi kvalitní odhlučnění kabiny pro poskytování co nejvyššího pohodlí.

Bentley
Foto: Bentley

Individualizace bez omezení

Bentley v souvislosti s označením Azure, jímž nyní zdobí své vrcholné modely, uvádí, že mají sice velmi bohatou standardní výbavu, ale vždy lze přidat nějaké vlastní osobní prvky. Nabídku personalizace britská značka zahajuje barvou exteriéru. Standardně lze volit ze šestnácti odstínů, ale rozšířená nabídka Bentley a Mulliner s prémiovými laky umožňuje volit až ze šedesát barev. Další možností úprav exteriéru jsou kola, a i když standardní 22palcová kola s deseti paprsky jsou úžasná, tak k nim existují alternativy, a to včetně výjimečného designu s pěti paprsky. 

V interiéru lze volit z široké škály barev koženého čalounění s jedním nebo dvojicí odstínů. Kontrastní švy, žlábkování i ruční příčné švy si lze samozřejmě rovněž objednat. Vybírat lze i z bohaté nabídky dřevěných dýh. Ta zahrnuje dřevěné prvky s otevřenými póry, které využívají méně laku. K dispozici jsou také tradičnější dřeva s vysokým leskem, která lze ještě více ozdobit kovovými prvky. A nakonec je zde možnost volit z technických variant obložení, jako je lakování pianovou černí, kartáčovaný hliník nebo uhlíková vlákna.

Bentley
Foto: Bentley

Dokonalá jízda

Za kvalitami karoserie a interiéru modelu Bentayga EWB Azure nijak nezaostává ani jeho pohonná jednotka a podvozek. V přídi se ukrývá moderní zážehový motor V8 o objemu čtyři litry s přeplňováním dvojicí turbodmychadel, který disponuje nejvyšším výkonem 404 kW (550 k) a točivým momentem 770 N.m. Tyto hodnoty, které jsou přenášeny na všechna čtyři kola prostřednictvím osmistupňové automatické převodovky, jsou zárukou nadprůměrných jízdních schopností.

Stabilizační systém Bentley Dynamic Ride je ještě umocňuje, když brání naklánění kabiny doleva nebo doprava při rychlých změnách směru, aniž by však snižoval komfort při běžné jízdě. A díky standardně dodávanému systému řízení všech kol je manévrování s velkým SUV hračkou, a to i v úzkých uličkách měst.

Bentley Bentayga EWB Azure

  • Zrychlení: 0–100 km/h: 4,6 s
  • Max. rychlost: 290 km/h
  • Výkon: 404 kW
  • Objem: 4,0 l Twin-Turbo             
  • Spotřeba: 13,0 l/100 km
  • Hmotnost: 2514 kg
  • Rozvor: 3175 mm           
  • Cena v základní výbavě: 6 800 000 korun

Autor: Ondřej Pavlůsek

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky