kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Promotion » Elektrické podlahové a stropní vytápění je „trendy“ i dnes

Elektrické podlahové a stropní vytápění je „trendy“ i dnes

topení
Foto: Fenix Group
Tento typ vytápění je ideálním řešením z hlediska spotřeby energie a optimálního rozložení teploty v pobytovém prostoru. Topné prvky jsou navíc zabudovány do konstrukce a neruší vnímání prostoru. Topnými fóliemi, rohožemi nebo kabely lze ohřívat menší plochy v podlahách chodeb, koupelen i kuchyní, stropní fólie jsou ideální do obytných prostor.

Elektrické podlahové a stropní vytápění spolehlivě funguje i jako hlavní zdroj vytápění bytu nebo domu. Hodí se jak pro novostavby, tak i pro rekonstrukce. Přímotopné podlahové a stropní vytápění poskytuje vysoký tepelný komfort, a navíc je i při dnešních cenách elektrické energie ekonomicky velmi efektivní. Vlastní fotovoltaika na střeše a baterie v garáži se stává pomalu standardem, a to je voda na mlýn dalšího uplatnění elektrických velkoplošných sálavých systémů. Výhodou tohoto topení je levná a snadná instalace a nízké provozní náklady, které se opírají o výbornou regulovatelnost a rychlou reakci na tepelné zisky.

Jedním z důvodů, proč je spotřeba elektrické energie v domech vytápěných sálavými systémy nižší než u teplovodních systémů je skutečnost, že sálavé systémy se v rodinných domech velmi často kombinují s jinými tepelnými zdroji (nejčastěji jsou to kamna na dřevo či krby). Na rozdíl od teplovodních systémů totiž sálavé systémy zcela automaticky reagují na jakýkoliv další tepelný zdroj v místnosti, ať již je jím krb, žehlička, varná deska či člověk. Dalším důležitým benefitem je potom možnost jejich plného přizpůsobení aktuálním ekonomickým možnostem uživatele. Opět na rozdíl od teplovodních systémů je zde možné bez jakýchkoliv dodatečných ztrát způsobených cirkulací teplé vody libovolně omezit vytápění v jednotlivých místnostech a v komfortním režimu provozovat pouze některé, a to v míře ekonomicky únosné pro majitele domu a jeho rodinu.

topení
Foto: Fenix Group

Energetický koncept Fenix v praxi přesvědčí svými výsledky každého

Dlouhodobé přednosti elektrického vytápění potvrzuje i provoz inteligentního rodinného domu v Omicích. Elektrické topení je tady doplněno ještě o sálavá kamna na dřevo a tyto dva zdroje dům spolehlivě a nákladově velmi efektivně vytopí. V místnostech s keramickou dlažbou v 1.NP a 2.NP je podlahové topení řešeno formou topných rohoží ECOFLOOR DTS, instalovaných ve vrstvě samonivelační stěrky. V ploše galerie a obývacího pokoje je navrženo podlahové topení formou topných folií ECOFILM F, instalovaných na sucho pod dřevěnou plovoucí podlahou. Podlahové vytápění pak doplňují stropní topné folie ECOFILM C, instalované v konstrukci SDK podhledu. Jako doplňkové topidlo je v koupelně topný žebřík, v kuchyni pod okno pak skleněný sálavý panel ECOSUN GS v bílé barvě, doplněný o dvojité nerezové madlo. V obývacím pokoji jsou navíc krbová kamna s vysokou akumulací tepla a přívodem vzduchu z venkovního prostředí.

topení
Foto: Fenix Group

Elektrické velkoplošné vytápění má v rezidenční oblasti dobrou perspektivu

Důvodů pro optimismus je hned několik. Jak ukazuje příklad rodinného domu v Omicích, majitelé rodinných domů mohou zvýšit svoji energetickou nezávislost instalací FVE a chytrých bateriových úložišť, umožňujících tzv. obchodování na denním energetickém trhu. Tímto způsobem lze v současnosti snížit cenu elektrické energie po většinu roku na předkrizovou úroveň, v období topné sezony potom o něco vyšší, nicméně stále o desítky procent méně než při jejím přímém nákupu.

Elektrické podlahové a stropní vytápění nabízí nízké náklady při pořízení i provozu, navíc je to systém dokonale využívající přednosti fotovoltaickéelektrárny a domácího bateriového úložiště. Dokonalá regulace je skutečnou „sekyrou“ na náklady, každý uživatelocení bezúdržbovou životnost až 50 let a doživotní záruku.Více informací najdete na www.fenixgroup.cz.

Autor: Fenix Group

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky