kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Promotion » Javorina hledí do budoucnosti

Javorina hledí do budoucnosti

stůl a židle
Foto: Javorina
Slovenský výrobce masivního nábytku Javorina vloni oslavil 75 let od svého založení a hledí do budoucnosti. Před rokem také do Javoriny vstoupil nový majitel, podnikatel, vizionář a zakladatel Nano Energies, Petr Rokůsek. Zaujala ho právě kvalita a fortel, který ve firmě vybudoval tým pod vedením šéfdesignéra Leo Čellára. Jak sám říká, v posteli od Javoriny už léta spí, na stole od Javoriny snídá a má tak zkušenost na vlastní kůži. Vysokou kvalitu zpracování samotného dřeva či nejpreciznější um na CNC již rok doplňuje o své zkušenosti s revolučními technologiemi.

Navazuje se tak na udržitelný přístup, který Javorina razí již po desítky let. Základem je kromě dubového dřeva především úcta k práci, ze které pramení dlouhá trvanlivost výrobků. Tomu se přizpůsobuje i nadčasový design, u nábytku z masivního dřeva je předpokládaná životnost minimálně několik generací. Produktový design tak pro Javorinu vytvářejí i přední designéři, jako je Lucie Koldová (kolekce XX), Tomas Kral (kolekce Juro) nebo vítězové Czech Grand Prix, studio Vrtiška & Žák (mezinárodně oceněná židle Lopa a Tuba).

Javorina
Foto: Javorina

Javorina je známá především svými postelemi a stoly, ale i dalšími výrobky z masivního dubu, přičemž využívá jen certifikovanou surovinu nejvyšší kvality ze slovenských lesů. Dubové výrobky jsou olejováním ošetřené tak, aby vynikla krása kresby masivního dřeva. Používají se přípravky na přírodní bázi – olej z lněného semínka a přírodní vosk. Barevného provedení výrobků v jiném než přírodním provedení se dosahuje olejováním s pigmentem. V případě tmavých odstínů i pařením.

Javorina
Foto: Javorina

Letos v červnu navíc Javorina uzavřela spolupráci s předním českým výrobcem vysoce kvalitního povlečení Marieli. Společnost se také podílí na mnoha realizacích – od vybavení bytů a apartmánů, přes rodinné domy, až po hotely, nebo například poslední Manifesto Market otevřený v Berlíně. S architekty a interiérovými designery spolupracuje prostřednictvím platformy JAVORINA PRO.

Javorina
Foto: Javorina

Autor: Javorina

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky