kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Promotion » Jika: Jak šetřit vodu v domácnosti

Jika: Jak šetřit vodu v domácnosti

sprcha
Foto: JIKA
Voda v domácnosti je pro nás tak trochu samozřejmostí, ale z důvodů ohleduplného přístupu k přírodě i našim peněženkám je dobré zaměřit se na snižování její spotřeby a zbytečné plýtvání. V českých domácnostech se jen při osobní hygieně a splachování použije téměř sedmdesát procent z celkové denní spotřeby, která činí kolem 130 litrů na osobu. Česká značka Jika se proto dlouhodobě snaží přicházet s novými technologiemi, které jsou zaměřeny na udržitelnost a ohleduplnost k životnímu prostředí.

Pokud přemýšlíte, jak snížit spotřebu vody v domácnosti a pomoci tak planetě, zaměřte se také na své koupelnové vybavení. „V koupelnovém segmentu již v současné době existuje řada dostupných technologií, které napomáhají úspoře vody, ať už se jedná o toalety s úsporným splachováním, či kvalitní perlátory,“ uvádí Iva Šedivá, vedoucí marketingové komunikace společnosti Laufen CZ, pod níž spadá i česká značka Jika. Pro společnost je plýtvání vodou, její možná úspora a udržitelnost dlouhodobým tématem, a proto technologiím zamřeným na její šetření věnuje velkou pozornost.

Technologie, které šetří planetu

Jen volbou vhodné vodovodní baterie můžete ušetřit několik litrů denně. „Základem jsou kvalitní kartuše, které jsou vybaveny omezovačem průtoku vody, který zamezuje zbytečnému plýtvání,“ uvádí Iva Šedivá. V bateriích značky Jika najdete kartuše s omezovačem průtoku vody se systémem Optim Eco, který umožňuje individuální nastavení optimálního průtoku vody pouhým šroubováním vymezovacího šroubku na ovládacím dříku kartuše.

Úspory můžete dosáhnout také používáním pákových baterií. Ty totiž oproti kohoutkovým umožňují znatelně rychlejší nastavení požadované teploty vody. Zatímco v případě kohoutkových je třeba dvanáct vteřin, u pákových je to jen sedm vteřin. Prakticky okamžitě pak nastavíte požadovanou teplotu vody s bateriemi termostatickými.

Dalším krokem k šetření vody jsou baterie, které disponují perlátorem. Jejich funkcí je provzdušňovat proud vody a regulovat jeho průtok, čímž přispívají k menší spotřebě. Při jejich výběru byste vždy měli sáhnout po těch, které zabraňují usazování vodního kamene, abyste měli jistotu dlouhé životnosti.

Vodovodní baterie Jika Cubito N mají nadčasový design a zároveň vynikají moderními technologiemi. Stylové baterie disponují skrytým perlátorem Neoperl s průtokem 5 l/min, který pomůže šetřit vodu, energii a zabraňuje usazování vodního kamene. Pouhým dotekem lze zároveň nastavit směr proudu vody. Velkou výhodou je také kartuš, která zajišťuje plynulý chod baterie, má dlouhou životnost a nedochází tak k protékání vody z důvodu brzkého opotřebení. 

Foto: JIKA

Pokud toužíte po nejmodernějších technologiích, tak je skvělou volbou výměna klasické vodovodní baterie za senzorovou. Společnost Jika má ve své nabídce baterie Sensor, které výrazně šetří spotřebu vody a díky snímací zóně s režimem vypnutí přívodu vody od 0,25 do necelých osmi vteřin od vzdálení rukou z dosahu senzoru nenechávají vodu zbytečně protékat.

Foto: JIKA

Pohodlí, moderní design a technologie. To vše v sobě skrývá sprchová hlavice Cubito Pure. Je vybavena funkcí Clean Touch pro snadné čistění. Díky omezovači průtoku na 12 l/min ušetříte při každodenním sprchování značné množství vody.

Foto: JIKA

Čistota a úspora v jednom

Na sanitární keramiku jsou kladeny velké nároky. Většina moderních toalet již nabízí možnost úsporného splachování, a to tři litry na malé spláchnutí a 4,5 litru na velké. To je oproti starším toaletám, kdy se na jedno spláchnutí odčerpá až devět litrů vody, značná úspora. Zároveň toalety mnohdy disponují i technologií rimless, tedy konstrukcí bez oplachového kruhu, která přináší jednodušší údržbu a vyšší hygieničnost, protože nedochází k usazování bakterií na těžko dostupných místech.

Foto: JIKA

Stylový klozet Mio s technologií rimless a systémem splachování Dual Flush je oblíbencem mezi Jika toaletami. Přináší hned několik benefitů, jako jsou snadné čištění, údržba a značná úspora vody při každém spláchnutí. Klozet Mio vyniká nejen svou funkčností, ale také moderním a jednoduchým designem, který se hodí téměř do každé koupelny. Sofistikovaným detailem je ultratenké sedátko v kontrastu s plným tělem klozetu.

Foto: JIKA

Moderními technologiemi je vybaven také samostatně stojící klozet ze série Cubito Pure, který poskytuje pohodlí a stylový design padne do každé moderní koupelny. Toaleta zároveň disponuje úsporným splachováním 3/4,5 litru a pomáhá tak šetřit vodu při každém spláchnutí.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky